Windows_rt

Cube i6 Air - ciekawy tablet za grosze

Janusz Kaban Źródło: BetaNews
0 Cube i6 Air - ciekawy tablet za grosze

Chiński producent Cube zaprezentował właśnie bardzo ciekawy tablet nazwany i6 Air, który oferuje możliwość odpalania zarówno Windows jak i Androida, ekran o rozdzielczości takiej jak w iPadzie 2, a to wszystko za równowartość około 500 złotych.

czytaj dalej

Dropbox dostępny dla Windows Phone

Janusz Kaban Źródło: Dropbox
0 Dropbox dostępny dla Windows Phone

Microsoft niedawno podpisał umowę z Dropboxem otwierając tej chmurze drogę do swojego ekosystemu. Teraz widzimy tego efekty w postaci natywnej aplikacji Dropbox dla Windows Phone i Windows RT.

czytaj dalej

Pierwsi producenci porzucają "Phone" z Windows Phone

Janusz Kaban Źródło: NeoWin
0 Pierwsi producenci porzucają

Pod koniec zeszłego tygodnia pojawiły się wieści o tym, że Microsoft planuje rychłe porzucenie marek Nokia oraz Windows Phone. Zmiana ta może nadejść szybciej niż ktokolwiek się spodziewał - w sieci pojawiają się już bowiem pierwsze zdjęcia smartfonów z samym logo Windows.

czytaj dalej

Nowy tablet od Asusa z Windowsem 8

Janusz Kaban Źródło: Engadget
0 Nowy tablet od Asusa z Windowsem 8

Asus ma w swojej ofercie tablet VivoTab Note 8, jeśli jednak rysik nie jest Wam do niczego potrzebny, to tajwański producent zaprezentował siostrzane urządzenie pozbawione właśnie tego elementu. To VivoTab 8.

czytaj dalej

Microsoft zaprezentował Surface Pro 3

Janusz Kaban Źródło: Engadget
0 Microsoft zaprezentował Surface Pro 3

Wszystko wskazywało na to, że podczas wczorajszej imprezy w Nowym Jorku Microsoft zaprezentuje światu tablet Surface Mini, jednak tak się nie stało. Zamiast tego zaprezentowany został 12-calowy Surface Pro 3, który jest pod każdym względem sporym skokiem naprzód w porównaniu do poprzedniego modelu.

czytaj dalej
MAJ62014 NEWS SURFACE

Prezentacja nowego Surface już 20 maja

Janusz Kaban Źródło: Engadget
0 Prezentacja nowego Surface już 20 maja

Microsoft wysyła właśnie do branżowej prasy zaproszenia, które sugerują wyraźnie, że już 20 maja w Nowym Jorku zobaczymy kolejny tablet z serii Surface - a najprawdopodobniej będzie to urządzenie z dopiskiem mini, o którym plotki krążyły w sieci od jakiegoś czasu.

czytaj dalej
KWI182014 NEWS LUMIAAC-300

Nokia wstrzymuje sprzedaż tabletu Lumia 2520

Janusz Kaban Źródło: Nokia
0 Nokia wstrzymuje sprzedaż tabletu Lumia 2520

Nokia ogłosiła właśnie, że wstrzymuje tymczasowo sprzedaż swojego tabletu Lumia 2520 ze względu na problemy z bezpieczeństwem dołączanej do niego ładowarki AC-300. W pewnych okolicznościach może ona bowiem razić użytkownika prądem.

czytaj dalej

Android pokonał iOS na tabletach

Janusz Kaban Źródło: Gartner
0 Android pokonał iOS na tabletach

Jeszcze do niedawna rynek tabletów był rynkiem iPada i reszty. I mimo, że według wcześniejszych przewidywań analityków stan taki utrzymywać miał się do 2015 roku to faktycznie zmiana nastąpiła już w zeszłym roku - Android uzyskał 62% rynku, podczas gdy iOS 36%.

czytaj dalej

Asus zapowiada urządzenie z Windowsem i Androidem

Janusz Kaban Źródło: Engadget
0 Asus zapowiada urządzenie z Windowsem i Androidem

Zaledwie pięć dni po Nowym Roku - 6 stycznia - w Las Vegas odbędą się jedne z najważniejszych targów na rynku elektroniki użytkowej - Consumer Electronics Show 2014. Oczywiście nie zabraknie tam żadnego dużego producenta, a Asus już teraz daje nam małą podpowiedź dotyczącą tego co będziemy mogli zobaczyć na jego stoisku.

czytaj dalej
PAŹ222013 NEWS 10.1 CALALTE

Lumia 2520 - pierwszy tablet Nokii

Janusz Kaban Źródło: Nokia
0 Lumia 2520 - pierwszy tablet Nokii

Półtora roku temu Marko Ahtisaari - szef działu Product Design w Nokii - ujawnił, że większość swego czasu spędza pracując nad tabletem, a teraz w końcu możemy zobaczyć efekt jego pracy. Lumia 2520 jest pierwszym urządzeniem tego typu w ofercie Nokii i trzeba przyznać, że jest to urządzenie dość ciekawe.

czytaj dalej
WRZ302013 NEWS EKRANSHARPIGZO

Pierwszy tablet Sharpa z Windows 8

Janusz Kaban Źródło: Engadget
0 Pierwszy tablet Sharpa z Windows 8

Podczas targów CEATEC w Japonii Sharp zaprezentował swój pierwszy tablet z systemem Windows 8 nazwany Mebius Pad. Jest to urządzenie ciekawe zwłaszcza z jednego względu - wyposażono je w 10.1-calowy ekran IGZO o rozdzielczości 2560 x 1600 pikseli.

czytaj dalej
WRZ242013 NEWS SURFACE 2

Tablety Surface 2 i Surface Pro 2 od Microsoftu już oficjalnie

Daniel Górecki Źródło: nextpowerup
0 Tablety Surface 2 i Surface Pro 2 od Microsoftu już oficjalnie

Microsoft dotrzymał słowa i zapowiedział właśnie swoje tablety Surface drugiej generacji – Surface 2 i Surface Pro 2. Oczywiście nie mogło zabraknąć także decydowanych akcesoriów, jak Touch Cover 2, Type Cover 2, Power Cover czy stacja dokująca.

czytaj dalej
WRZ222013 NEWS OSEVLEAKSSIRIUS

Nokia Sirius - prezentacja tabletu już 22 października?

Daniel Górecki Źródło: neowin
0 Nokia Sirius - prezentacja tabletu już 22 października?

Już od jakiegoś czasu wiemy, że Microsoft wykupił dział urządzeń mobilnych Nokii, ale najwyraźniej nie do końca ma to wpływ na najbliższe działania fińskiego producenta. Ostatnio rozesłał on bowiem zaproszenia na specjalny event, który odbędzie się 22 października i służyć ma prezentacji nowych urządzeń z rodziny Lumia – głównie tych większych, czyli phabletów i tabletów.

czytaj dalej
WRZ212013 NEWS ARM

Windows RT w całej serii phabletów Microsoftu?

Daniel Górecki Źródło: phonearena
0 Windows RT w całej serii phabletów Microsoftu?

Z opublikowanego dziś raportu wynika, że Microsoft poważnie rozważa wykorzystanie systemu Windows RT w całej serii phabletów. Dyskusja na ten temat wywiązała się na spotkaniu analityków finansowych giganta z Redmond, gdzie rozmawiano na temat przyszłości platform opartych o architekturę ARM.

czytaj dalej
WRZ132013 NEWS APPLEPROMOCJA

Microsoft płaci 200 dolarów za iPada

Janusz Kaban Źródło: Microsoft Store
0 Microsoft płaci 200 dolarów za iPada

Od 5 września do 27 października każdy posiadacz iPada mieszkający na terenie USA albo Kanady może zgłosić się ze swoim tabletem do Microsoft Store gdzie otrzyma za niego minimum 200 dolarów w postaci kuponu, który będzie można wykorzystać na zakup Surface RT albo Surface Pro.

czytaj dalej
SIE262013 NEWS CEO

Surface powodem odejścia Ballmera?

Janusz Kaban Źródło: WMPowerUser
0 Surface powodem odejścia Ballmera?

Steve Ballmer odchodzi z Microsoftu - takie wieści pojawiły się oficjalnie w weekend, jednak nie podano przy tym jaki jest powód odejścia CEO z tak długim stażem. Nieoficjalnie krążą plotki, że to strata 900 milionów dolarów jaką zanotował Microsoft ze względu na klapę tabletów Surface RT skłoniła pozostałych członków rady do "wypchnięcia" Ballmera.

czytaj dalej
SIE202013 NEWS PREMIERAMOSKWA

Nokia za tydzień coś ogłosi w Moskwie

Janusz Kaban Źródło: GSM Arena
0 Nokia za tydzień coś ogłosi w Moskwie

Nokia zaprasza właśnie prasę na swoją imprezę, która będzie miała miejsce w stolicy Rosji - Moskwie. Na zaproszeniu można wyczytać tylko słowa "światowa premiera", niestety jednak nie zostało doprecyzowane czego konkretnie premiera się tam odbędzie.

czytaj dalej
SIE172013 NEWS VERIZON

Pierwszy tablet od Nokii - data premiery i zdjęcie

Daniel Górecki Źródło: theverge
0 Pierwszy tablet od Nokii - data premiery i zdjęcie

Jak sugerują najnowsze przecieki, Nokia już w przyszłym miesiącu zaprezentuje swój pierwszy tablet. Źródła zbliżone do fińskiego producenta wskazują, że odbędzie się to na specjalnej konferencji zorganizowanej w Nowym Jorku, która odbędzie się 26 września.

czytaj dalej

Surface RT 2 - Microsoft zostaje przy Tegrze

Daniel Górecki Źródło: phonearena
0 Surface RT 2 - Microsoft zostaje przy Tegrze

Wygląda na to, że Microsoft w przypadku drugiej generacji tabletów Surface RT postanowił pozostać przy układach Tegra. Informację tę potwierdził CEO Nvidii - Jen-Hsun Huang, który w ostatnim wywiadzie dla serwisu CNET przyznał, że obecnie „ciężko nad tym pracują i mają nadzieję, że odniosą w związku z tym duży sukces”.

czytaj dalej
SIE52013 NEWS CENY

Microsoft obniża ceny Surface Pro

Janusz Kaban Źródło: Microsoft
0 Microsoft obniża ceny Surface Pro

Microsoft nie chce dzielić się oficjalnymi dotyczącymi sprzedaży tabletów Surface, lecz jak się niedawno okazało jest ku temu dobry powód - sprzedają się one bardzo słabo (przynajmniej w wersji RT, choć nie wydaje się nam by wyniki wersji Pro były dużo lepsze). Dlatego gigant z Redmond obniża na sierpień ceny Surface Pro o 100 dolarów.

czytaj dalej
LIP312013 NEWS

Microsoft Surface – jedynie 1.7 mln sprzedanych egzemplarzy?

Daniel Górecki Źródło: phonearena
1 Microsoft Surface – jedynie 1.7 mln sprzedanych egzemplarzy?

Tablety Microsoft Surface pojawiły się na rynku jako oczywista konkurencja dla urządzeń z Androidem i iOSem na pokładzie, ale jak się okazało - użytkownicy zareagowali na nie dość sceptycznie. Do tej pory wiedzieliśmy, że sprzęt słabo się sprzedaje, ale dziś poznaliśmy w końcu konkretne liczby.

czytaj dalej

Nokia szykuje tablet z Windows RT?

Daniel Górecki Źródło: phonearena
0 Nokia szykuje tablet z Windows RT?

Nokia i tablety jak do tej pory nie szły w parze, ale już od dłuższego czasu otrzymujemy sygnały, że producent z Finlandii przymierza się do wejścia na ten rynek. Tym razem mamy dowód w postaci urządzenia o nazwie RX-114, które pojawiło się w bazie danych GFXbench (swoją drogą ten bechmark dostarczył sporą ilość branżowych przecieków).

czytaj dalej
LIP302013 NEWS GOOGLE

Tablety sprzedają się coraz lepiej - Android umacnia pozycję

Daniel Górecki Źródło: techradar
0 Tablety sprzedają się coraz lepiej - Android umacnia pozycję

Pomimo tego, że od 9 miesięcy nie otrzymaliśmy nowego modelu iPada, a druga generacja Nexusa 7 dopiero co zadebiutowała na rynku, sprzedaż tabletów nieustannie rośnie, a jak wynika z raportu opublikowanego przez Strategy Analytics, drugi kwartał był pod tym względem bardzo udany.

czytaj dalej
LIP192013 NEWS BIZNESFINANSE

900 milionów dolarów straty na Windows RT

Janusz Kaban Źródło: CBC
0 900 milionów dolarów straty na Windows RT

Sprzedaż tabletów Surface z systemem Windows RT idzie bardzo słabo. Z tej okazji Microsoft parę dni temu zapowiedział globalne obcięcie ich cen aż o 30% (do 349 dolarów) - co wykazane zostało jako 900 milionów dolarów straty w najnowszych wynikach finansowych firmy, które poza tym są standardowo bardzo mocne.

czytaj dalej
CZE52013 NEWS OFFICECOMPUTEX

Office za darmo dla nowych tabletów z Windows 8

Janusz Kaban Źródło: Engadget
0 Office za darmo dla nowych tabletów z Windows 8

Chyba jedyną przewagą jak miał system Windows RT dla architektury ARM nad swoim odpowiednikiem dla x86 była obecność darmowego pakietu Office. Podczas targów Computex szefowa działu Windows w MS - Tami Reller - zapowiedziała, że ma to ulec zmianie.

czytaj dalej

Ranking Aplikacji

zobacz wszystkie

mobileMPK

mobileMPK


Ocena: 10.0

TrackID

TrackID


Ocena: 10.0
Fruit Ninja

Fruit Ninja


Ocena: 9.2

Ranking Smartfonów

zobacz wszystkie

One

OnePlus One


Ocena: 8.9

One (M7)

HTC One (M7)


Ocena: 8.7