Windows_phone

50% aktywnych smartfonów z WP nie dostanie Windows 10 Mobile

Daniel Górecki Źródło: phonearena
0 50% aktywnych smartfonów z WP nie dostanie Windows 10 Mobile

Microsoft właśnie ogłosił pierwszą porcję urządzeń, które mogą liczyć na aktualizację do Windows 10 Mobile i jak sugerują liczne doniesienia, może być ona również ostateczną.

czytaj dalej

Windows 10 wreszcie dociera na starsze smartfony

Janusz Kaban Źródło: Windows Experience
0 Windows 10 wreszcie dociera na starsze smartfony

Wreszcie! Po ponad roku czekania od prezentacji Windows 10 użytkownicy starszych smartfonów z Windows Phone się doczekali - Microsoft udostępnia właśnie pełną wersję aktualizacji do najnowszej wersji mobilnych okienek.

czytaj dalej

Koniec wsparcia Maps Here w Windows 10

Janusz Kaban Źródło: Here
0 Koniec wsparcia Maps Here w Windows 10

Mapy Here były jednym z mocniejszych, "odziedziczonych" jeszcze po Nokii, elementów systemu Windows 10 - darmowe, a zarazem dokładne mapy działające w trybie offline skłoniły pewnie wiele osób do zakupu smartfona z tym systemem. Ale teraz ich wsparcie się kończy.

czytaj dalej

Jest w końcu beta Instagrama dla mobilnego Windows 10

Janusz Kaban Źródło: Windows Store
0 Jest w końcu beta Instagrama dla mobilnego Windows 10

Niestety do tej pory wszyscy korzystający z mobilnych okienek musieli wybierać - albo aktualizacja do Windows 10 albo Instagram. Teraz już wybierać nie muszą - do sieci wypuszczona została właśnie beta Instagrama dla tego systemu.

czytaj dalej
LUT292016 NEWS ANDROIDXAMARIN

Microsoft kończy Project Astoria

Janusz Kaban Źródło: PCWorld
0 Microsoft kończy Project Astoria

Project Astoria był zestawem narzędzi Microsoftu, które miały umożliwiać łatwe portowanie aplikacji z Androida na Windows 10, jednak developerzy długo z niego nie pokorzystali. MS poinformował bowiem właśnie o zakończeniu tego projektu.

czytaj dalej
LUT262016 NEWS IOSPORT

MS chce ułatwić portowanie aplikacji

Janusz Kaban Źródło: ArsTechnica
0 MS chce ułatwić portowanie aplikacji

Jedną z największych bolączek Windows Phone jest nadal mała ilość aplikacji, ale już niedługo Microsoft może znaleźć wyjście z impasu. Zakupił on właśnie firmę Xamarin, która umożliwia łatwiejsze tworzenie portów aplikacji.

czytaj dalej

HP prezentuje Elite X3

Janusz Kaban Źródło: BGR
0 HP prezentuje Elite X3

HP wycofało się na jakiś czas z rynku smartfonów by teraz dość niespodziewanie na niego powrócić. I to ze słuchawką działającą pod kontrolą systemu Windows 10 - Elite X3. A jest to smartfon, który robi piorunujące wrażenie.

czytaj dalej

Windows Phone nad przepaścią?

Janusz Kaban Źródło: Gartner
0 Windows Phone nad przepaścią?

Pod koniec stycznia pojawił się pierwszy zwiastun tego, że dla Windows Phone sytuacja na rynku nie prezentuje się zbyt ciekawie i teraz dostajemy wyraźniejsze potwierdzenie. Teraz dostajemy sygnał wyraźniejszy - nowe wyniki Gartnera wskazują, że mobilne okienka stoją nad przepaścią.

czytaj dalej
LUT192016 NEWS QHD6 CALI

HP Elite x3 na zdjęciach

Janusz Kaban Źródło: TECH2
1 HP Elite x3 na zdjęciach

Parę dni temu zapoznać się mogliśmy z pierwszymi informacjami o nowym smartfonie HP z systemem Windows 10 - Elite x3 (oznaczenie kodowe Falcon). Teraz słuchawkę tę możemy obejrzeć dokładnie na zdjęciach.

czytaj dalej

Microsoft zaprezentował Lumię 650

Janusz Kaban Źródło: Microsoft
0 Microsoft zaprezentował Lumię 650

Lumia 650 - wiele osób na nią czekało jako na pierwszy smartfon w tym roku z systemem Windows 10. Miał być on zwiastunem tego co czeka w najbliższym czasie ekosystem mobilnych okienek i wygląda na to, że MS wraca na teren, na którym czuje się najmocniej - urządzeń budżetowych.

czytaj dalej
LUT152016 NEWS HTCWINDOWS

HTC szykuje kolejne smartfony z mobilnymi okienkami

Janusz Kaban Źródło: WMPowerUser
0 HTC szykuje kolejne smartfony z mobilnymi okienkami

HTC stworzyło w przeszłości parę smartfonów z systemem Windows Phone, a wśród nich znalazł się jeden wielki hit tajwańskiego producenta - model HD2. I być może w ekosystemie Windows HTC może szukać dla siebie ratunku, bo wygląda na to, że przygotowuje ono nowe smartfony z Windows.

czytaj dalej
LUT142016 NEWS SMARTFON

HP szykuje smartfon z Windows 10 Mobile - Elite x3

Daniel Górecki Źródło: phonearena
0 HP szykuje smartfon z Windows 10 Mobile - Elite x3

Jeśli dokładnie przyjrzymy się działalności HP w ostatnich latach, to zorientujemy się, że ostatni smartfon tego producenta z systemem Windows pojawił się na rynku blisko 7 lat temu, a był to iPAQ Glisten.

czytaj dalej
LUT112016 NEWS CENAQUAD CORE

Kolejne potwierdzenie specyfikacji Lumii 650

Janusz Kaban Źródło: WMPowerUser
0 Kolejne potwierdzenie specyfikacji Lumii 650

Microsoft jeszcze w tym miesiącu zaprezentować ma Lumię 650 - "średniaka" z mobilnym Windows 10 na pokładzie. A my dostaliśmy właśnie dość oficjalne potwierdzenie jego specyfikacji i ceny.

czytaj dalej

Microsoft Lumia 650 XL zastąpi Lumię 850?

Daniel Górecki Źródło: phonearena
0 Microsoft Lumia 650 XL zastąpi Lumię 850?

Wygląda na to, że ubiegłoroczne plotki o skasowaniu modelu Lumia 850 mogą okazać się prawdziwe, a przynajmniej na to wskazują najnowsze doniesienia prosto z Chin. Wynika z nich, że Microsoft wcale nie szykuje się do wypuszczenia na rynek modeli Lumia 650 i 850, a zamiast nich spodziewać możemy się debiutu Lumii 650 i 650 XL.

czytaj dalej

Phone Biz - smartfon z Windows Phone od VAIO

Janusz Kaban Źródło: The Verge
0 Phone Biz - smartfon z Windows Phone od VAIO

VAIO, jeszcze do zeszłego roku będące blisko związane z Sony (dziś bardziej znany japoński producent ma w nim 5% udziałów), wypuściło właśnie na rynek nowy smartfon. Samo w sobie jest to nie lada wydarzeniem, a jeszcze ciekawsze jest to, iż mówimy tu o słuchawce z systemem Windows Phone.

czytaj dalej
LUT12016 NEWS XIAOMIMI 5

Xiaomi Mi 5 będzie także w wersji z Windows 10

Janusz Kaban Źródło: GizmoChina
0 Xiaomi Mi 5 będzie także w wersji z Windows 10

Wiemy już kiedy dokładnie możemy spodziewać się Xiaomi Mi 5 - słuchawka ta zostanie zaprezentowana pod koniec bieżącego miesiąca. A teraz wiemy też, że będzie ona dostępna również z systemem Windows 10.

czytaj dalej
STY292016 NEWS FINANSE

Początek końca Windows Phone?

Janusz Kaban Źródło: Microsoft
1 Początek końca Windows Phone?

Microsoft ogłosił właśnie swoje wyniki finansowe za ostatni kwartał fiskalny i są one bardzo ciekawe, nie ogólnie - bo tu MS zgodnie z przewidywaniami zarobił i to sporo, ale jeśli przyjrzymy się urządzeniom mobilnym. Okazuje się bowiem, że sprzedaż Lumii mocno pikowała w dół. Czyżbyśmy zatem byli świadkami końca Windows Phone?

czytaj dalej
STY272016 NEWS

Lumia 650 już w przedsprzedaży

Janusz Kaban Źródło: MobileFun
0 Lumia 650 już w przedsprzedaży

Lumia 650 nie została nawet jeszcze oficjalnie przez Microsoft zaprezentowana (to ma nastąpić w połowie lutego), ale nie przeszkodziło jej to w pojawieniu się w przedsprzedaży w jednym z brytyjskich sklepów. A dzięki temu znamy jej cenę.

czytaj dalej
STY222016 NEWS

Microsoft potwierdza istnienie Lumii Phone X

Janusz Kaban Źródło: GSMArena
0 Microsoft potwierdza istnienie Lumii Phone X

Microsoft, jak się okazuje, może faktycznie pracować nad tajemniczym Surface Phonem, z tym że ten tak naprawdę nazywać się będzie zapewne Lumia Phone X. Informacje o istnieniu takiej słuchawki niechcący umieścił w sieci chiński oddział giganta z Redmond.

czytaj dalej
STY182016 NEWS

Microsoft szykuje się do aktualizacji dla starszych Lumii

Janusz Kaban Źródło: Neowin
0 Microsoft szykuje się do aktualizacji dla starszych Lumii

Parę dni temu użytkownicy Lumii 650 pochodzących od T-Mobile w naszym kraju zaczęli otrzymywać aktualizację systemu do wersji Windows 10, a wygląda na to, że Microsoft na dobre szykuje się do update'u starszych Lumii. Rozpoczął on wewnętrzną betę programu Mobile Upgrade Advisor.

czytaj dalej
STY172016 NEWS

Lumia 650 może zadebiutować już 1 lutego

Daniel Górecki Źródło: gsmarena
0 Lumia 650 może zadebiutować już 1 lutego

Microsoft Lumia 650 była w ostatnim czasie przedmiotem licznych branżowych przecieków, ale wygląda na to, że ten nowy budżetowy smartfon giganta z Redmond już wkrótce doczeka się oficjalnej zapowiedzi - według najnowszych przecieków nastąpi to bowiem 1 lutego.

 
czytaj dalej

Lumia 640 dostaje Windows w Polsce

Janusz Kaban Źródło: T-Mobile Trendy
1 Lumia 640 dostaje Windows w Polsce

Doskonałe wieści dla wszystkich posiadaczy Lumii 640 od Microsoftu. Po wielu miesiącach oczekiwania udostępniana jest właśnie aktualizacja oprogramowania dla tej słuchawki do wersji Windows 10, a MS postanowił zacząć od Polski.

czytaj dalej
STY132016 NEWS HTC 8XWP 8.1

HTC 8X nie dostanie Windowsa 10

Janusz Kaban Źródło: WMPowerUser
0 HTC 8X nie dostanie Windowsa 10

Złe wieści dla wszystkich, którzy postawili na HTC wybierając smartfon z systemem Windows Phone. Wiemy już oficjalnie, że słuchawka HTC Windows Phone 8X nie otrzyma aktualizacji do wersji Windows 10.

czytaj dalej
STY52016 NEWS ACER

Acer zapowiada Liquid Jade Primo

Janusz Kaban Źródło: Slashgear
0 Acer zapowiada Liquid Jade Primo

Acer podczas trwających właśnie targów CES 2016 zapowiedział nowy smartfon w swojej ofercie. To model nazwany Liquid Jade Primo, który oferuje między innymi 5.5-calowy ekran o rozdzielczości Full HD i system Windows 10.

czytaj dalej
STY42016 NEWS

Szef MS - usługi ważniejsze od smartfonów

Janusz Kaban Źródło: BuzzFeed
0 Szef MS - usługi ważniejsze od smartfonów

CEO Microsoftu Satya Nadella udzielił ostatnio portalowi BuzzFeed ciekawego wywiadu, w którym znalazło się także parę jego przemyśleń dotyczących smartfonów. A najciekawszym jest chyba to, że według Nadelli od samych urządzeń ważniejsze są usługi, które są na nich oferowane.

czytaj dalej

Ranking Aplikacji

zobacz wszystkie

mobileMPK

mobileMPK


Ocena: 10.0

TrackID

TrackID


Ocena: 10.0
Fruit Ninja

Fruit Ninja


Ocena: 9.2

Ranking Smartfonów

zobacz wszystkie

One

OnePlus One


Ocena: 8.9

One (M7)

HTC One (M7)


Ocena: 8.7