Tizen

Samsung Z3 z Tizenem dotrze do Europy

Janusz Kaban Źródło: DigiTimes
0 Samsung Z3 z Tizenem dotrze do Europy

Samsung nie spisał jeszcze na straty systemu Tizen - pod koniec zeszłego roku zaprezentował on smartfon Z3, który trafił na kilka wybranych rynków azjatyckich. Teraz zaś, jak się okazuje, dotrze on także do Europy.

czytaj dalej
PAŹ152015 NEWS

Samsung Z3 - kolejna szansa Tizena

Janusz Kaban Źródło: Samsung Tomorrow
0 Samsung Z3 - kolejna szansa Tizena

Samsung nie zapomniał o otwartym, bazującym na Linuxie systemie Tizen i zaprezentował właśnie nowy smartfon z nim na pokładzie. To Z3, który odmiennie od poprzednich słuchawek z tym systemem nie jest już urządzeniem z najniższej półki, ale dość solidnym średniakiem.

czytaj dalej

Samsung zaprezentował Gear S2

Janusz Kaban Źródło: Samsung
0 Samsung zaprezentował Gear S2

Samsung zaprezentował właśnie drugą generację swojego smartwatcha z Tizenem - Gear S2. Jest to inteligentny zegarek z wyższej półki, który oferuje między innymi obrotowy pierścień wokół tarczy i wodoodporność.

czytaj dalej

Samsung Z3 kolejnym smartfonem z systemem Tizen

Daniel Górecki Źródło: sammobile
0 Samsung Z3 kolejnym smartfonem z systemem Tizen

Na początku tygodnia Samsung pochwalił się sprzedażą swojego pierwszego smartfona z Tizenem na pokładzie, czyli Z1, zapowiadając jednocześnie, że w tym roku oczekiwać możemy kolejnych słuchawek z tym systemem. Portalowi SamMobile udało się dotrzeć do informacji, z których wynika, że następną słuchawką z tym OS będzie model Z3 (SM-Z300H).

czytaj dalej
CZE292015 NEWS OSZ1SPRZEDAŻ

Samsung sprzedał już ponad 1 mln smartfonów z Tizenem

Daniel Górecki Źródło: gsmarena
0 Samsung sprzedał już ponad 1 mln smartfonów z Tizenem

Samsung poinformował, że sprzedał już ponad milion egzemplarzy smartfona Z1 wyposażonego w system operacyjny Tizen. Ten kamień milowy udało się osiągnąć w 6 miesięcy od premiery urządzenia, które trafiło do sprzedaży w styczniu tego roku.

czytaj dalej
MAJ52015 NEWS TIZEN 3.0Z2

Pierwsze zdjęcie Samsunga Z2 z Tizenem

Janusz Kaban Źródło: Tizen Experts
0 Pierwsze zdjęcie Samsunga Z2 z Tizenem

Na początku roku Samsung wreszcie wprowadził na rynek smartfon z Tizenem - Z1 - który nie podbił on rynku. Nie odstrasza to jednak koreańskiego producenta, który szykuje się rzekomo do premiery drugiej generacji tego urządzenia, a my możemy zerknąć na jego pierwsze zdjęcie.

czytaj dalej
LUT172015 NEWS

Samsung sprzedał 100 tysięcy słuchawek z Tizenem

Janusz Kaban Źródło: SamMobile
0 Samsung sprzedał 100 tysięcy słuchawek z Tizenem

System Tizen po paru latach w zawieszeniu trafił wreszcie na rynek na smartfonie Samsung Z1, który w połowie stycznia pojawił się w Indiach i w Bangladeszu. Tam udało się koreańskiemu czebolowi sprzedać  do tej pory 100 tysięcy jednostek tej słuchawki.

czytaj dalej

Samsung Z1 z Tizenem zadebiutował w Bangladeszu

Janusz Kaban Źródło: Samsung Tomorrow
0 Samsung Z1 z Tizenem zadebiutował w Bangladeszu

Tizen wreszcie zadebiutował na smartfonach, choć nie na urządzeniu z górnej półki i na dość mało znaczącym rynku. Pierwszy smartfon Samsunga z tym właśnie systemem - Z1 - pojawił się w sprzedaży w Bangladeszu.

czytaj dalej
STY152015 NEWS APLIKACJE

Samsung Z1 z Tizenem odpali aplikacje z Androida

Janusz Kaban Źródło: SamMobile
0 Samsung Z1 z Tizenem odpali aplikacje z Androida

Samsung na dniach powinien wypuścić na rynek indyjski swój pierwszy smartfon z systemem Tizen - Z1. Teraz pojawiają się informacje, według których słuchawka ta nie będzie miała żadnych problemów z uruchomieniem aplikacji z Androida.

czytaj dalej
GRU292014 NEWS

Pierwsze zdjęcia Samsunga Z1

Janusz Kaban Źródło: Hi-Tech Mail Ru
0 Pierwsze zdjęcia Samsunga Z1

Parę dni temu pojawiły się pierwsze doniesienia na temat zmiany planów Samsunga dotyczących systemu Tizen. Mówiono wtedy, że koreański producent nie chce już wypuszczać smartfonu z górnej półki z tym OS-em, ale szykuje tańszy model nazwany Z1. Dziś możemy zobaczyć go na zdjęciach.

czytaj dalej
GRU222014 NEWS Z

Szczegóły Samsunga Z1 z Tizenem

Janusz Kaban Źródło: GSMArena
0 Szczegóły Samsunga Z1 z Tizenem

Nieco przycichło na temat systemu Tizen po tym jak Samsung - jedna z firm najbardziej zainteresowanych rozwojem tego mobilnego Linuxa - porzucił swój smartfon nazwany Samsung Z. Teraz okazuje się, że urządzenie nazwane Samsung Z1 już niedługo ma zadebiutować w Indiach, lecz będzie ono zupełnie inne niż niewypuszczony model Z.

czytaj dalej
SIE282014 NEWS ZEGAREK3GGEAR S

Gear S - smartwatch od Samsunga z możliwością dzwonienia

Janusz Kaban Źródło: Samsung
0 Gear S - smartwatch od Samsunga z możliwością dzwonienia

Samsung zapowiedział właśnie oficjalnie smartwatch Gear S. Działa on pod kontrolą systemu Tizen, a od innych inteligentnych zegarków różni go zasadniczo jeden szczegół - obsługuje on łączność 3G przez co tak naprawdę do pracy z nim nie będziemy potrzebowali smartfona.

czytaj dalej

Nie ujrzymy zbyt szybko Samsunga Z

Janusz Kaban Źródło: Wall Street Journal
0 Nie ujrzymy zbyt szybko Samsunga Z

Samsung był już na początku czerwca przygotowany do rynkowej premiery pierwszego smartfonu z systemem Tizen - modelu nazwanego po prostu Z - która miała nastąpić w lipcu w Rosji. Niestety okazuje się, że premiera ta zostaje odsunięta na czas nieokreślony.

czytaj dalej
LIP132014 NEWS

Samsung Z z Tizen OS znowu zalicza obsuwę

Daniel Górecki Źródło: gsmarena
0 Samsung Z z Tizen OS znowu zalicza obsuwę

Osoby czekające na pierwszy smartfon z systemem Tizen na pokładzie nie mają zbyt wiele szczęścia, ponieważ Samsung Z, który zadebiutować miał kilka dni temu na rynku rosyjskim, ponownie zaliczył obsuwę.

czytaj dalej
CZE22014 NEWS 4.9 CALA

Samsung zaprezentował pierwszy smartfon z Tizenem

Janusz Kaban Źródło: SamMobile
0 Samsung zaprezentował pierwszy smartfon z Tizenem

Samsung Z - bo taką nazwę nosi oficjalnie ów smartfon - posiada całkiem rozsądne specyfikacje - 4.9-calowy ekran AMOLED o rozdzielczości 720p o czterordzeniowy procesor o taktowaniu 2.3 GHz (najprawdopodobniej jest to Snapdragon 800) - pytanie jednak czy jego cena będzie tak atrakcyjna aby ludzie decydowali się na nowy, nieznany szerzej system.

czytaj dalej

Smartfony z Tizenem wreszcie zmierzają na rynek

Janusz Kaban Źródło: Engadget
0 Smartfony z Tizenem wreszcie zmierzają na rynek

Wygląda na to, że Tizen, będący nieoficjalnym spadkobiercą projektów Moblin, Maemo i MeeGo, w końcu trafi na pokład urządzeń z myślą o których został zaprojektowany - smartfonów. Za sprawą Samsunga dotrzeć ma on już w przeciągu najbliższych tygodni do Rosji i do Indii.

czytaj dalej
KWI282014 NEWS INTELMEEGOLINUX

Pierwszy smartfon z Tizenem już w maju

Janusz Kaban Źródło: GSMArena
0 Pierwszy smartfon z Tizenem już w maju

Wygląda na to, że po długim oczekiwaniu w końcu dostaniemy pierwszy smartfon z systemem Tizen - mobilnym Linuksem będącym spadkobiercą projektów Moblin, Maemo i MeeGo. Według najnowszych informacji z bardzo pewnego źródła wyprodukowane przez Samsunga urządzenie z tym właśnie OS-em trafić ma na rynek rosyjski już w przyszłym miesiącu.

czytaj dalej
KWI162014 NEWS GALAXY S4

Smartfon z Tizenem jeszcze w tym kwartale

Janusz Kaban Źródło: Reuters
0 Smartfon z Tizenem jeszcze w tym kwartale

Yoon Han-kil - jeden z wiceprezesów Samsunga - udzielił wywiadu agencji Reuters, a oprócz przechwałek bardzo dobrą sprzedażą Galaxy S5 zdradził on jeden ciekawy element planów koreańskiego producenta - smartfon z Tizenem w końcu dotrze na rynek i to jeszcze w obecnym kwartale.

czytaj dalej

Tak wygląda UI Intela dla Tizena - Obsidian

Janusz Kaban Źródło: GSMArena
2 Tak wygląda UI Intela dla Tizena - Obsidian

Nad systemem Tizen pracuje nie tylko Samsung, drugim dużym partnerem Tizen Association jest Intel. Okazuje się, że producent z Santa Clara posiada nawet swój referencyjny smartfon o oznaczeniu kodowym Josephine, dla którego stworzył nawet własny interfejs użytkownika nazwany Obsidian.

czytaj dalej
LUT242014 NEWS 1 GHZGEAR 2

Samsung zaprezentował drugą generację Galaxy Gear

Janusz Kaban Źródło: Engadget
0 Samsung zaprezentował drugą generację Galaxy Gear

Smartwatch Galaxy Gear od Samsunga pojawił się na rynku całkiem niedawno - pod koniec września zeszłego roku. Jednak urządzeniu temu było daleko do ideału dlatego też koreański producent wrzucił wyższy bieg i już teraz zaprezentował nową generację inteligentnego zegarka. Zgubił on w nazwie słówko "Galaxy" i pojawił się w dwóch wersjach - Gear 2 oraz Gear 2 Neo. A to nie jedyna ciekawostka.

czytaj dalej

15 nowych partnerów Tizen Association

Janusz Kaban Źródło: Tizen Association
0 15 nowych partnerów Tizen Association

Dla systemu Tizen zbliża się ważny termin - podczas targów Mobile World Congress 2014 pod koniec lutego zaprezentowane mają zostać pierwsze urządzenia z nim na pokładzie. A teraz Tizen Association ogłosiło dołączenie do projektu 15 nowych partnerów. A w zasadzie 14 - jeden po prostu wrócił.

czytaj dalej

Nowe UI Samsunga w zaproszeniu na premierę SGS5

Janusz Kaban Źródło: @SamsungMobile (Twitter)
0 Nowe UI Samsunga w zaproszeniu na premierę SGS5

Już w zeszłym tygodniu Samsung zaczął wysyłać oficjalne zaproszenia na imprezę Unpacked 5, która odbędzie się pierwszego dnia targów Mobile World Congress 2014 w Barcelonie (24 lutego). Teraz producent przypomniał o sobie wrzucając nową wersję tego zaproszenia na Twittera.

czytaj dalej
STY242014 NEWS V975

Nowe urządzenia z Tizenem już 23 lutego

Janusz Kaban Źródło: PhoneArena
0 Nowe urządzenia z Tizenem już 23 lutego

Developerzy zainteresowani Tizenem otrzymują właśnie od Samsunga oficjalne zaproszenia na imprezę, która odbędzie się 23 lutego w Barcelonie - a więc w przeddzień rozpoczęcia targów Mobile World Congress 2014. A zobaczymy tam w końcu jakieś urządzenia z tym systemem.

czytaj dalej

Pierwsze urządzenia z Tizenem w lutym 2014

Janusz Kaban Źródło: Engadget
0 Pierwsze urządzenia z Tizenem w lutym 2014

System Tizen będący spadkobiercą projektów Moblin, Maemo i MeeGo rozwijany obecnie przez konsorcjum, któremu przewodzi Samsung i Intel nadal czeka na wypłynięcie na szerokie wody. I teraz wiemy, że pierwsze urządzenia z nim na pokładzie będzie można zobaczyć już w lutym 2014 roku.

czytaj dalej

Tizen pojawił się na rynku

Janusz Kaban Źródło: UnwiredView
0 Tizen pojawił się na rynku

Tizen - system rozwijany przez konsorcjum, w skład którego wchodzi głównie Samsung oraz Intel - mimo tego, że w plotkach został już wiele razy uśmiercony, pojawił się właśnie na rynku. Nastąpiło to bez żadnego większego szumu, a pierwszym urządzeniem, na którym można go znaleźć jest... aparat fotograficzny Samsung NX300M.

czytaj dalej

Ranking Aplikacji

zobacz wszystkie

mobileMPK

mobileMPK


Ocena: 10.0

TrackID

TrackID


Ocena: 10.0
Fruit Ninja

Fruit Ninja


Ocena: 9.2

Ranking Smartfonów

zobacz wszystkie

One

OnePlus One


Ocena: 8.9

One (M7)

HTC One (M7)


Ocena: 8.7