Symbian

Symbian padł ofiarą szantażystów

Janusz Kaban Źródło: Reuters
0 Symbian padł ofiarą szantażystów

Zanim nasze serca podbił iOS czy Android był Symbian - niegdyś najpopularniejszy mobilny system świata. A według informacji ujawnionych właśnie przez jedną z fińskich stacji telewizyjnych, związana jest z nim jedna bardzo ciekawa historia - w 2007 roku padł on bowiem ofiarą szantażystów.

czytaj dalej

Oficjalnie żegnamy Symbiana

Janusz Kaban Źródło: @SymbianSigned (Twitter)
0 Oficjalnie żegnamy Symbiana

W październiku, tuż po podpisaniu o umowy z Microsoftem, Nokia ogłosiła, że z dniem pierwszego stycznia 2014 zakończone zostanie wsparcie systemów mobilnym Symbian oraz MeeGo. I wczoraj oficjalnie informacja potwierdzająca ten została podana przez zespół Symbiana na Twitterze.

czytaj dalej

Wyciekły zdjęcia dwóch nowy Nokii

Janusz Kaban Źródło: @evleaks (Twitter)
0 Wyciekły zdjęcia dwóch nowy Nokii

Za sprawą niezastąpionego @evleaks do sieci wyciekły właśnie zdjęcia dwóch nowych telefonów komórkowych Nokii. Pierwszym z nich jest smartfon o oznaczeniu kodowym Normandy, który nie przynosi raczej żadnych niespodzianek, drugim natomiast jest telefon z serii Asha w przedziwnym formacie.

czytaj dalej
PAŹ82013 NEWS SYSTEMY

Koniec wsparcia Symbiana i MeeGo 1 stycznia

Janusz Kaban Źródło: MAEMO
0 Koniec wsparcia Symbiana i MeeGo 1 stycznia

Wiadomo było, że to nastąpi - nikt jednak chyba nie liczył, że tak szybko. Nokia ogłosiła właśnie, że z dniem 1 stycznia przyszłego roku kończy się wsparcie dla systemów Symbian i MeeGo. Co to oznacza dla ich użytkowników?

czytaj dalej
LIP112013 NEWS S40GPS

Foursquare dociera na system S40

Janusz Kaban Źródło: Foursquare
0 Foursquare dociera na system S40

Dobre wieści dla wszystkich miłośników nieco skromniejszych telefonów z systemem S40, którzy chcieliby poczuć nieco magii smartfonów. Udostępnione dla tego systemu zostało właśnie Foursquare, dzięki czemu globalna populacja w aplikacji może drastycznie wzrosnąć (z systemem tym Nokia sprzedała łącznie 1.5 miliarda urządzeń).

czytaj dalej

Android dominuje w Europie

Janusz Kaban Źródło: GSM Arena
0 Android dominuje w Europie

Wczoraj comScore podał wyniki swoich analiz amerykańskiego rynku mobilnego, a dziś możemy przyjrzeć się analogicznym danym dotyczącym zachodniej Europy przygotowanym przez Kantar. I na Starym Kontynencie - mimo, że lista najpopularniejszych systemów wygląda podobne co w Stanach, to rozkład procentowy przedstawia się zupełnie odmiennie.

czytaj dalej

Nokia porzuci na dobre Symbiana latem

Janusz Kaban Źródło: Slashgear
0 Nokia porzuci na dobre Symbiana latem

Nokia przekazała jakiś czas temu wsparcie i rozwój platformy Symbian zewnętrznej firmie Accenture, a teraz wygląda na to, że fiński producent kończy z tym systemem na dobre. Latem mają zostać sprzedane ostatnie słuchawki z Symbianem.

czytaj dalej
MAJ172013 NEWS ASHA 501XPRESS

Nokia Xpress Now - nowa przeglądarka dla podstawowych telefonów

Janusz Kaban Źródło: Nokia Conversations
0 Nokia Xpress Now - nowa przeglądarka dla podstawowych telefonów

Nokia prezentując ostatnio model Asha 501 udowodniła, że rynek budżetowych, podstawowych telefonów (tzw. feature phones) jest nadal ważną częścią jej planów. Teraz dodatkowo zostało to podkreślone przez przeglądarkę Nokia Xpress Now.

czytaj dalej
MAJ92013 NEWS INDIEASHA OS

Nokia prezentuje Ashę 501

Janusz Kaban Źródło: Nokia Conversations
0 Nokia prezentuje Ashę 501

Seria tańszych, bardziej podstawowych telefonów (z angielska zwanych feature phones) Asha jest obecnie jednym z głównych motorów napędowych Nokii. Dlatego też do Indii, na prezentację Ashy 501 stawił się osobiście CEO Stephen Elop.

czytaj dalej

Nokia Asha 210 - kolorowy, budżetowy smartfon z QWERTY

Janusz Kaban Źródło: Nokia Conversations
0 Nokia Asha 210 - kolorowy, budżetowy smartfon z QWERTY

Zgodnie z ostatnią zapowiedzią Nokia zaprezentowała dziś nowy smartfon z pełną klawiaturą QWERTY i zgodnie z przewidywaniami jest to przedstawiciel tańszej rodziny Asha. Asha 210 to bardzo kolorowy i bardzo społecznościowy telefon w bardzo ciekawej cenie. To może się Nokii udać.

czytaj dalej
MAR132013 NEWS 701TELEPHONY

Aktualizacja systemu dla Nokii 701 i 808 PureView

Janusz Kaban Źródło: GSM Arena
1 Aktualizacja systemu dla Nokii 701 i 808 PureView

Pogłoski o śmierci systemu Symbian są przesadzone. Nokia wydała właśnie kolejną aktualizację tego właśnie OS-u dla modeli 701 oraz 808 PureView, która w chwili obecnej powinna być już dostępna w trybie OTA.

czytaj dalej

Sprzedaż smartfonów wzrośne o 30% w przyszłym roku

Zbigniew Jezior Źródło: DigiTimes
0 Sprzedaż smartfonów wzrośne o 30% w przyszłym roku

Według najświeższych prognoz w przyszłym roku sprzedanych zostanie 865 milionów smartfonów - o około 30% więcej niż w roku obecnym. Łącznie smartfony stanowić będą już 43,9% globalnej sprzedaży telefonów komórkowych. Analitycy przewidują wejście na rynek ze swoimi smartfonami firmy Amazon, a także podkreślają znacznie nadchodzących 12 miesięcy dla Nokii oraz firmy RIM, producenta smartfonów BlackBerry.

czytaj dalej
LIS162012 NEWS CHINY

Android ma monopol w Chinach

Janusz Kaban Źródło: Thenextweb
0 Android ma monopol w Chinach

Na chińskim rynku - a więc jednym z największych na świecie, Google z systemem operacyjnym Android udało się osiągnąć praktycznie monopol. Według najnowszych danych Analysys International - firmy analitycznej z siedziba w Pekinie -system ten osiągnął 90% udział w tamtejszym rynku (pod względem zarówno sprzedaży i posiadania smartfonów). Tempo wzrostu jego popularności jest ogromne, gdyż jeszcze przed rokiem było to 58.2%, a możliwe jest także, że liczby te są jeszcze większe gdyż w statystykach nie były brane pod uwagę podróbki.

czytaj dalej
LIS22012 NEWS IDCQ3 2012

Wyniki sprzedaży ICD: Anroid ma 75% światowego rynku smartfonów

Janusz Kaban Źródło: IDC
0 Wyniki sprzedaży ICD: Anroid ma 75% światowego rynku smartfonów

Android podbija świat - taki wniosek można wysnuć z najnowszych badań rynku przeprowadzonych przez IDC. Według nich jego szturm na rynek wcale nie zwalnia - a wręcz przeciwnie...

czytaj dalej
PAŹ262012 NEWS HTCXPERIASONY

Wyniki sprzedaży telefonów i smartfonów w 3. kwartale

Zbigniew Jezior Źródło: IDC
0 Wyniki sprzedaży telefonów i smartfonów w 3. kwartale

Firma analityczna IDC opublikowała najnowszy raport, przedstawiający wyniki sprzedaży telefonów komórkowych i smartfonów w trzecim kwartale 2012 roku. W minionym kwartale do odbiorców na całym świecie trafiło łącznie 444,5 miliona telefonów - o 6% więcej niż w poprzednim kwartale (419 mln) i o 2,4% więcej niż w analogicznym okresie roku poprzedniego (434,1 mln).

czytaj dalej
PAŹ182012 NEWS LUMIA 920

Wyniki Nokii w trzecim kwartale 2012 roku

Zbigniew Jezior Źródło: Nokia
0 Wyniki Nokii w trzecim kwartale 2012 roku

Nokia przedstawiła wyniki finansowe i sprzedażowe odnotowane w trzecim kwartale 2012 roku. W porównaniu do wcześniejszego kwartału firma odnotowała spadek przychodu i sprzedaży telefonów. Z drugiej strony odnotowana strata okazała się niższa niż w poprzednim kwartale. Przechodząc do danych sprzedaż telefonów wyniosła 82,9 miliona sztuk - o 1% mniej niż we wcześniejszym kwartale (83,7 mln). Z liczby tej 6,5 miliona stanowiły smartfony, w tym 2,9 miliona było smartfonami serii Lumia.

czytaj dalej

IDC: Android i iOS kontrolują 85% rynku smartfonów

Błażej Owsiany Źródło: GSMArena
1 IDC: Android i iOS kontrolują 85% rynku smartfonów

Niedawno przekazywaliśmy Wam dane IDC odnośnie rynku tabletów. Tym razem mamy podobne zestawienie dotyczące smartfonów. Okazuje się, że aż 85% sprzedanych w drugim kwartale tego roku urządzeń pracuje pod kontrolą systemu Android lub iOS

czytaj dalej

Najlepszy smartfon w danej cenie - edycja sierpień 2012

Błażej Owsiany Źródło: Redakcja
3666 Najlepszy smartfon w danej cenie - edycja sierpień 2012

Potraficie wyobrazić sobie dzień, w którym Wasz smartfon zostaje zastąpiony „zwykłym” telefonem komórkowym, pozwalającym wyłącznie na dzwonienie oraz wysyłanie SMSów, którego ekran potrafi wyświetlić co najwyżej kilka linijek tekstu i to nie najlepszej jakości? Ja już nie. Te niewielkie (chociaż w niektórych przypadkach całkiem spore, jednak z wyboru, a nie przymusu) urządzenia ułatwiają nam życie i pomagają w zaoszczędzeniu całkiem dużej ilości czasu.

czytaj dalej

iOS wyraźnie wyprzedza Androida, czy jednak nie?

Kamil Pieczonka Źródło: Fortune
0 iOS wyraźnie wyprzedza Androida, czy jednak nie?

W weekend pojawiło się dwa zestawienia popularności mobilnych systemów operacyjnych w sieci, które mówią coś całkowicie innego i tak naprawdę nie wiadomo komu wierzyć. Net Applications, firma która bada ruch w sieci na bazie 40000 współpracujących witryn i waży wyniki statystycznie doszła do wniosku, że urządzenia z iOS posiadają ponad 65% całego rynku urządzeń mobilnych (tablety i smartfony). To dosyć dziwny wniosek, bo biorąc pod uwagę, że na całym świecie dziennie aktywowanych jest ponad 1 mln urządzeń z Androidem, według ostatnich danych Google, to ciężko uwierzyć aby przewaga Apple była aż tak duża.

czytaj dalej

Ranking Aplikacji

zobacz wszystkie

mobileMPK

mobileMPK


Ocena: 10.0

TrackID

TrackID


Ocena: 10.0
Fruit Ninja

Fruit Ninja


Ocena: 9.2

Ranking Smartfonów

zobacz wszystkie

One

OnePlus One


Ocena: 8.9

One (M7)

HTC One (M7)


Ocena: 8.7