Motorola Defy/Defy+ - jak zmienić ROM? - poradnik

Kamil Pieczonka Źródło: StrefaMobile
29 Motorola Defy/Defy+ - jak zmienić ROM? - poradnik

Modyfikacje oprogramowania smartfonów w dzisiejszych czasach nie są niczym szczególnym. Praktycznie każdy model wypuszczony na rynek, w zależności od swojej popularności zyskuje kilka alternatywnych wersji tzw. ROMów, które są zdaniem twórców, lepiej dopasowane do specyfiki urządzenia, lub po prostu oferują więcej funkcji. Szczególnie w czasach, gdy liderem rynku jest system Android, a producenci nie nadążają za kolejnymi aktualizacjami, albo co gorsze, wcale ich nie proponuje. Wtedy właśnie wchodzą do gry alternatywne ROMy i w tym poradniku pokażemy Wam, jak poradzić sobie z wgrywaniem alternatywnego oprogramowania do smartfów Motorola Defy/Defy+. Zapraszamy do lektury!

 

Na początek jedna uwaga, zmiany które wprowadzacie za poniższym poradnikiem w większości przypadków pozbawiają Was gwarancji (choć nie na stałe, bo zawsze można wrócić do ustawień fabrycznych) i co ważne, wykonanie nieumiejętnie wiążą się z ryzykiem uszkodzenia telefonu, dlatego wykonujecie je na własną odpowiedzialność. Redakcja StrefaMobile.pl nie ponosi odpowiedzialności za ewentualnie powstałe szkody.

 

W samym poradniku znajdziecie odpowiedzi na pytania:

 - jak „zrootować” telefon;

 - jak podkręcić procesor;

 - jak przywrócić oryginalne oprogramowanie;

 - kilka słów o tym co instalować, a co jest zbędne;

 - włączenie/wyłączenie HWA globalnie/selektywnie

 - jak zrobić backup za pomocą 2ndInit

 - porównanie wydajności różnych wersji CyanogenMod (także CM10 Pre-Alpha);  

 

Popełniliśmy ten poradnik ponieważ nigdzie nie widzieliśmy wszystkich tych informacji w jednym miejscu, a z doświadczenia wiem, że buszowanie w Google potrafi zająć sporo czasu i przy okazji zrobić wodę z mózgu. Polecamy też przeczytanie wszystkiego w całości. Może to zaoszczędzić czas i nerwy ;).

motorola-defy-poradnik-system-13   motorola-defy-poradnik-system-14

Tak wygląda standardowo Defy z Androidem 2.2 (Froyo)

Zanim przejdziemy do modyfikacji czegokolwiek, warto najpierw zaopatrzyć się we wszystko co będzie nam potrzebne, a trochę tego jest:

 

Rom CM7.2 dla Defy 

Rom CM9 dla Defy od Epsylona 

Rom CM9 dla Defy od Quarxa 

Rom CM9 dla Defy+ od Epsylona 

Rom CM9 dla Defy+ od Quarxa 

 

Kernel CM7 

Kernel CM9

Kernel 4.5.2_DHT-22 

 

Google Apps dla CM7 

Google Apps dla CM9 

Battery Fix 

 

GingerBreak 

2ndInit 2.0 

HWA Selector 1.4

 

RSD Lite 

Sterowniki x86 

Sterowniki x64 

System od Motoroli .sbf 

 

 

Strona 1 z 6

Podobne artykuły

Komentarze

 • Avatar

  Gość, 20.03.2015 11:34:19

  Mam pytanie czy spotkałeś się z czymś takim że po instalacji 2ndInit po właczeniu wiesza się całoś mam tylko napis motorola.....dioda nie mryga musze RSD....próbowałem kilka wersji tej apki efekt ten sam mam defy nie defy+

 • Avatar

  Gość, 07.09.2014 19:01:56

  Hej mam taki problem miałem grany costom room teraz wróciłem do oryginalnego z orange i uaktywnił mi się simlock :( Kidy chciałem ponownie wgrać CM7 jako update zip from SD pokazywał się komunikat że coś w pliku się nie zgadza i instalacja się nie udała. Teraz tel się wywalił i kończy swoją pracę na logo motorolla :/ żeby było śmieszniej zgubił chyba kalibrację baterii bo kiedy próbuję wejść w tryb „Bootloadera” pokazuje komunikat że bateria jest zasłaba :/ a kiedy podłączam tel do ładowarki pokazuje ikonę baterii ze znakiem zapytania tak jak by się nie ładowała :/ jakieś pomysły co robić ?

 • Avatar

  Gość, 07.04.2014 15:21:33

  W tych softach jest pełno wirusów. Nie zmieniajcie oryginalnego softu na syf bo nie znajdziecie oryginalnego oprogramowania! Motorola nie udostępnia softu a na wszystkich innych stronach dołączone są wirusy! W pliku GingerBreak jest trojan lotoor!

 • Avatar

  Gość, 09.12.2013 13:35:53

  Spróbuj wrzucić oryginalny system. instrukacja w treści artykułu

 • Avatar

  Gość, 29.11.2013 21:04:13

  Witam Mam problem w związku z tym telefonem a mianowicie telefon nie łapie mi wgl zasięgu i pojawia się w miejscu zasięgu przekreślone kółko .Co mam zrobić żeby telefon ponownie był sprawny ?

 • Avatar

  Gość, 03.08.2013 14:15:00

  Cześć :) Dość obszerny artykuł. Dla osób które nie chcą czytać a tylko instalować wszystko krok po roku to zapraszam do mojego artykułu pod adresem http://kornelus.pl/index.php/telefony/instalacja-cm/ Chciałbym zaznaczyć iż instalacja innego sbf niż oryginalnego może zablokować telefon i tym samym tracimy gwarancję.

 • Avatar

  Gość, 02.07.2013 10:29:29

  Jak mamy tu porady, to ja też proszę o wsparcie mam defy z cm10 4,1,1 i niestety apliakcja phone wiesza się przy połączeniach przychodzących. Jest na to jakaś rada?

 • Avatar

  Gość, 12.02.2013 17:37:28

  wszystkie niezbędne pliki i instrukcja znajdują się w tekście!

 • Avatar

  Gość, 11.02.2013 21:13:51

  Hej przy instalacji CM9 z CM7 telefon siadł. przywracanie systemu za pomocą RSD Lite. Jaki konkretnie załadować plik w RSD i skąd go ściagnąć? HELP!

 • Avatar

  Gość, 30.01.2013 19:56:32

  Hej! działa dzieki :)

Napisz swój komentarz

Pole nieobowiązkowe

Ranking Aplikacji

zobacz wszystkie

mobileMPK

mobileMPK


Ocena: 10.0

TrackID

TrackID


Ocena: 10.0
Fruit Ninja

Fruit Ninja


Ocena: 9.2

Ranking Smartfonów

zobacz wszystkie

One

OnePlus One


Ocena: 8.9

One (M7)

HTC One (M7)


Ocena: 8.7