RETRY – nowa gra od Rovio – pierwsze wrażenia

Krzysztof Żołyński Źródło: Własne
0 RETRY – nowa gra od Rovio – pierwsze wrażenia

Wyobraźcie sobie, że Rovio przygotowało nową grę i nie jest to kolejna odsłona Angry Birds. Zaskoczeni? Oto RETRY! Gra jest w zasadzie klonem Flappy Bird, ale jej autorzy podeszli do tematu nieco inaczej i z większym rozmachem. Właśnie ją ogrywam i chciałbym Wam przekazać kilka informacji. Zupełnie na gorąco.

 

Gracz steruje samolotem i podobnie jak we Flappy Bird, gdy napotka na przeszkodę, musi tapnąć na ekranie aby ten wzniósł się w górę. Tutaj jedak podobieństwa się kończą. Rozgrywkę podzielono na etapy. Na końcu każdego z nich znajduje się hangar i celem jest bezpieczne wylądowanie w jego pobliżu. Trzeba też dodać, że RETRY wybacza więcej pomyłek. Tutaj można rozbić się o górną krawędź ekranu, ale za to można bezpiecznie wylądować na płaskich powierzchniach, a nawet na wodzie. Jest też opcja bezpiecznego schronienia się w hangarach rozrzuconych po poziomach, ale aby je aktywować trzeba zbierać monety.

 

RETRY jest pierwszą grą powstałą za sprawą wewnętrznego producenta Lvl11, który sprawdził się w swoim zadaniu bezbłędnie. Wszystko od efektów dźwiękowych, przez muzykę, aż pikselowatą grafikę jest wręcz doskonałe.

 

Gra jest dostępna za darmo. W zamian za to trzeba pogodzić się z reklamami oraz opcją mikropłatności, ale nie jest to tak wielkie wyrzeczenie, gdyż w zamian otrzymujemy doskonałą zabawę.

 

 

Podsumowując – jeśli podobał się Wam pomysł na Flappy Bird, ale mieliście jej dość ze względu na wszechobecny GAME OVER, to warto dać szansę najnowsze produkcji spod sztandaru Rovio. To naprawdę solidna, przemyślana i co najważniejsze znakomicie wykonana gra. Daje dużo frajdy, a przy tym jest znakomitą propozycją dla osób, które potrzebują czegoś do rozerwania się w podróży lub przerwie w codziennych obowiązkach.

Podobne artykuły

Komentarze

Brak komentarzy dla tego artykułu.

Napisz swój komentarz

Pole nieobowiązkowe

Ranking Aplikacji

zobacz wszystkie

mobileMPK

mobileMPK


Ocena: 10.0

TrackID

TrackID


Ocena: 10.0
Fruit Ninja

Fruit Ninja


Ocena: 9.2

Ranking Smartfonów

zobacz wszystkie

One

OnePlus One


Ocena: 8.9

One (M7)

HTC One (M7)


Ocena: 8.7