MasterPower+ - test zewnętrznego akumulatora

Janusz Kaban Źródło: StrefaMobile.pl
0 MasterPower+ - test zewnętrznego akumulatora

Każdy kto korzysta na co dzień ze smartfonu i komu zdarzyło się wyjechać gdzieś pod namiot/do lasu/do innego miejsca gdzie ciężko o źródło zasilania zna z pewnością ten ból gdy z naszego wspaniałego urządzenia możemy skorzystać tylko 3 razy dziennie gdy włączamy je na chwilę aby odebrać SMS-y i odpisać na nie. Rozwiązanie takiego problemu może być bardzo proste – to zewnętrzny akumulator, taki jak chociażby MasterPower+ firmy Mistral, który oferuje całkiem sporą pojemność (8000 mAh; przeciętny smartfon ma baterię o pojemności 1500 mAh) w niezbyt wygórowanej cenie (200 PLN). Czy wart jest tych pieniędzy?

masterpower_5_

 

Specyfikacje

 

bateria litowo-jonowa o pojemności 8000 mAh

wyświetlacz LCD informujący o stanie naładowania i o napięciach wyjścia

wyjście DC ( 8.4 V, 9 V, 12 V)

wyjście USB (5V, 2A)

wyjście USB (5V,1A)

wejście DC (do ładowania baterii)

 

Pierwsze wrażenia, wykonanie, zawartość pudełka

 

masterpower_

W średniej wielkości opakowaniu znajdujemy sam akumulator (dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych – czarnej oraz białej), który jest zasadniczo małym, plastikowym pudełkiem o rozmiarach 144 x 80 x 19 mm i wadze wynoszącej 240 g. Jest to naprawdę niewiele – rozmiary takie umożliwiają schowanie MasterPower+ do każdego plecaka, a nawet do damskiej torebki czy do zwykłej kieszeni w dżinsach. Wykorzystane przez producenta w obudowie materiały są bardzo dobrej jakości, są przyjemne w dotyku, a do tego ich spasowanie jest bardzo dobre – nic nie trzeszczy, ani nie lata w środku. Jedyne do czego można się przyczepić to zastosowanie połyskliwego plastiku, który zbiera skutecznie odciski palców – lecz tak naprawdę w przypadku akumulatora, który ma siedzieć cierpliwie w plecaku i czekać na możliwość naładowania naszego smartfonu czy tabletu nie jest to absolutnie żadna wada.

masterpower_1_

Na dolnej krawędzi akumulatora znajdujemy to co najważniejsze – wyjścia. Są trzy: USB (5V, 2A), USB (5V, 1A) oraz DC (8.4 V, 9 V, 12 V). Do tego jest jedno wejście pozwalające na ładowanie akumulatora z pomocą dołączonej ładowarki (warto przy tym zauważyć, że nie można korzystać z akumulatora i w tym samym czasie ładować go z gniazdka).

masterpower_3_

Oprócz tego w pudełku znajdujemy gwarancję i małą, choć bardzo konkretną i przejrzystą instrukcję, a także ładowarkę sieciową oraz przeogromny zestaw przewodów i przejściówek, dzięki którym naładujemy nie tylko telefon czy tablet lecz także nawigację samochodową, odtwarzacz MP3 czy co tam nam jeszcze przyjdzie do głowy. Są tam wszelkie możliwe końcówki: DC od 2 do 5,5 mm, microUSB, miniUSB, a także do iPhone'a.

masterpower_10_

masterpower_8_

masterpower_7_

 

 

Strona 1 z 2

Podobne artykuły

Komentarze

Brak komentarzy dla tego artykułu.

Napisz swój komentarz

Pole nieobowiązkowe

Ranking Aplikacji

zobacz wszystkie

mobileMPK

mobileMPK


Ocena: 10.0

TrackID

TrackID


Ocena: 10.0
Fruit Ninja

Fruit Ninja


Ocena: 9.2

Ranking Smartfonów

zobacz wszystkie

One

OnePlus One


Ocena: 8.9

One (M7)

HTC One (M7)


Ocena: 8.7