Samsung będzie miał wgląd do porozumienia Apple-HTC

Janusz Kaban Źródło: Androidauthority
0 Samsung będzie miał wgląd do porozumienia Apple-HTC

HTC dość sensacyjnie dogadało się w tym miesiącu z Apple w kwestii patentów podpisując porozumienie na 10 lat. Szczegóły umowy nie zostały publicznie ujawnione, dlatego ostatnio Samsung zgłosił się do sądu z prośbą o wgląd w szczegóły twierdząc, że mogą one mieć duży wpływ na trwające procesy Koreańczyków z Apple. I teraz sąd przychylił się jego żądaniu.

 

Sędzia Paul Singh Grewal zgodził się z Samsungiem i pozwolił prawnikom tej firmy (i tylko im) na wgląd w finansowe szczegóły umowy pomiędzy konkurentami. Oznacza to, że my nadal oficjalnie nie dowiemy się ile HTC musi płacić producentowi iPhone'a za licencje patentowe.

 

Będziemy za to mieli dostęp do publicznej, dość mocno ocenzurowanej wersji, z której wycięto wszelkie kwestie finansowe. Z niej można się dowiedzieć jednej bardzo ciekawej rzeczy. Umowa zawiera klauzulę Change of Control, która polega na tym, że jeśli w jednej z firm ponad 50% udziałów przejmie inny podmiot - porozumienie straci ważność. Jest to oczywiście zabezpieczenie Apple, które przygotowało się na taką ewentualność, że Samsung mógłby chcieć zakupić HTC i za jednym zamachem sprzątnąć konkurenta z rynku i załatwić wszystkie swoje sprawy z Apple.

Komentarze

Brak komentarzy dla tego artykułu.

Napisz swój komentarz

Pole nieobowiązkowe

Ranking Aplikacji

zobacz wszystkie

mobileMPK

mobileMPK


Ocena: 10.0

TrackID

TrackID


Ocena: 10.0
Fruit Ninja

Fruit Ninja


Ocena: 9.2

Ranking Smartfonów

zobacz wszystkie

One

OnePlus One


Ocena: 8.9

One (M7)

HTC One (M7)


Ocena: 8.7