Android ma monopol w Chinach

Janusz Kaban Źródło: Thenextweb
0 Android ma monopol w Chinach

Na chińskim rynku - a więc jednym z największych na świecie, Google z systemem operacyjnym Android udało się osiągnąć praktycznie monopol. Według najnowszych danych Analysys International - firmy analitycznej z siedziba w Pekinie -system ten osiągnął 90% udział w tamtejszym rynku (pod względem zarówno sprzedaży i posiadania smartfonów). Tempo wzrostu jego popularności jest ogromne, gdyż jeszcze przed rokiem było to 58.2%, a możliwe jest także, że liczby te są jeszcze większe gdyż w statystykach nie były brane pod uwagę podróbki.

 

Android taki niesamowity wynik osiąga kosztem innych systemów - względem kwartału poprzedniego popularność iOS-a spadła z 6 do 4.2%, Symbiana z 6 do 2.4%, a pozostali gracze - Windows Mobile (z WP7), BlackBerry OS czy Linux mają na tyle mały udział w rynku, że nie zostali nawet uwzględnieni w statystykach.

 

Najwięcej straciła Nokia - która była do niedawna liderem na rynku w Państwie Środka. Mobilne systemy Microsoftu chyba niezbyt przypadły do gustu Chińczykom i, mimo że oficjalnie goszczą one tam w sprzedaży to notują dużo gorsze wyniki niż iOS - którego jedynym źródłem często jest przemyt z Hong Kongu (na przykład iPhone 5 oficjalnie nie zagościł jeszcze na chińskim rynku i jedyną metodą na zdobycie go jest właśnie przemyt).

 

Do popularności Androida przyczynia się dobre wykorzystanie go przez lokalnych twórców - chociażby niezwykle popularnego (także poza China) ROMa MIUI i smartfonów firmy Xiaomi, a także Baidu - lokalny odpowiednik Google - który stworzył własną nakładkę na Androida.

tabelka_04

Komentarze

Brak komentarzy dla tego artykułu.

Napisz swój komentarz

Pole nieobowiązkowe

Ranking Aplikacji

zobacz wszystkie

mobileMPK

mobileMPK


Ocena: 10.0

TrackID

TrackID


Ocena: 10.0
Fruit Ninja

Fruit Ninja


Ocena: 9.2

Ranking Smartfonów

zobacz wszystkie

One

OnePlus One


Ocena: 8.9

One (M7)

HTC One (M7)


Ocena: 8.7