10-letnia umowa licencyjna między Apple i HTC

Daniel Górecki Źródło: phonearena
0 10-letnia umowa licencyjna między Apple i HTC

Trwający od ponad dwóch lat spór między Apple i HTC zakończył się porozumieniem, właśnie okazało się bowiem, że koncerny podpisały 10-letnią umowę dotyczącą wszystkich obecnych i przyszłych patentów. Żadne szczegóły nie zostały ujawnione, wiadomo jednak, że amerykański gigant już wycofał wszystkie pozwy przeciwko tajwańskiemu producentowi.

 

Obie strony odmówiły jakichkolwiek komentarzy dotyczących warunków porozumienia, ale HTC poinformowało, że nie będzie miało ono większego wpływu na rozwój i działanie firmy. CEO firmy – Peter Chou – dodał także, że jest bardzo zadowolony z rozwiązania sporu z Apple, bo to pozwoli skupić się na pracy nad kolejnymi innowacyjnymi rozwiązaniami, a nie sprawami sądowymi.

 

HTC stało się tym samym drugą z firm – pierwszą jest Nokia, która podpisała z Apple globalną umowę licencyjną. Dla amerykańskiego producenta to jednak nie koniec problemów, bo od lat pozostaje przecież w konflikcie z innymi gigantem rynku smartfonów – Samsungiem, z którym toczy spory sądowe w ponad 10 krajach świata.

Komentarze

Brak komentarzy dla tego artykułu.

Napisz swój komentarz

Pole nieobowiązkowe

Ranking Aplikacji

zobacz wszystkie

mobileMPK

mobileMPK


Ocena: 10.0

TrackID

TrackID


Ocena: 10.0
Fruit Ninja

Fruit Ninja


Ocena: 9.2

Ranking Smartfonów

zobacz wszystkie

One

OnePlus One


Ocena: 8.9

One (M7)

HTC One (M7)


Ocena: 8.7