Nowe przeprosiny także niewystarczające. Apple musi płacić

Janusz Kaban Źródło: Theverge
1 Nowe przeprosiny także niewystarczające. Apple musi płacić

Kolejny zwrot akcji w pozornie bardzo prostej i jasnej sprawie, w której brytyjski sąd nakazał umieszczenie przez Apple na swojej stronie informacji, że "Galaxy Tab Samsunga nie jest kopią iPada". Sąd podczas kolejnego posiedzenia stwierdził, że przeprosiny były "zbudowane w taki sposób, aby powodować zamieszanie" i wobec takiego obrotu sprawy postanowił ukarać Apple w inny sposób - amerykański producent musi zwrócić Samsungowi całość poniesionych przez niego kosztów sądowych.

 

Mylące w "przeprosinach" Apple miało być między innymi to, że umieszczono tam link do zupełnie innego wyroku sądu w USA, który nakazał Samsungowi zapłatę miliarda dolarów za naruszanie patentów producenta z Cupertino. Apple zamieściło później poprawione, ograniczone do minimum ogłoszenie, lecz i tak nie było ono wystarczające, gdyż znowu zamiast bezpośredniego stwierdzenia "Galaxy Tab nie jest kopią iPada" pojawiły się wymijające tłumaczenia.

Komentarze

  • Avatar

    Gość, 12.11.2012 09:39:48

    Niech im sąd dowali pół miliarda odszkodowania z powodu wymigiwania się od realizacji postanowień sądu to już nigdy nawet się nie zająknął przy kolejnych wyrokach skazujących. Dowalić raz, a dobrze. Może coś to Apple nauczy.

Napisz swój komentarz

Pole nieobowiązkowe

Ranking Aplikacji

zobacz wszystkie

mobileMPK

mobileMPK


Ocena: 10.0

TrackID

TrackID


Ocena: 10.0
Fruit Ninja

Fruit Ninja


Ocena: 9.2

Ranking Smartfonów

zobacz wszystkie

One

OnePlus One


Ocena: 8.9

One (M7)

HTC One (M7)


Ocena: 8.7