Wyniki sprzedaży ICD: Anroid ma 75% światowego rynku smartfonów

Janusz Kaban Źródło: IDC
0 Wyniki sprzedaży ICD: Anroid ma 75% światowego rynku smartfonów

Android podbija świat - taki wniosek można wysnuć z najnowszych badań rynku przeprowadzonych przez IDC. Według nich jego szturm na rynek wcale nie zwalnia - a wręcz przeciwnie.

 

Ze 181.1 miliona smartfonów sprzedanych w trzecim kwartale bieżącego roku to właśnie urządzenia z Androidem stanowiły 75% - sprzedano ich 136 milionów jednostek. Jest to dość duży wzrost względem kwartału poprzedniego, gdy Android uzyskał 68% udział w światowej sprzedaży.

 

Na drugim miejscu - z 14.9% udziału w rynku plasuje się iOS - Apple zdołało sprzedać 26.9 milionów iPhone'ów w 3 kwartale roku, jednak dane pochodzą sprzed premiery iPhone'a 5 - więc pewnie w 4 kwartale wynik ten się poprawi.

 

Dalej uplasowały się BlackBerry OS (4.3%) oraz Symbian (2.3%), które uzyskały wynik lepszy od Windows Mobile/Phone (2%). Mimo niewielkiego wzrostu mobilna platforma Microsoftu nadal notuje fatalne wyniki. Ludzie nadal nie mogą przekonać się do tego system, leczy czy zmieni to niedawno zaprezentowany Windows Phone 8 (jego wyniki załapią się dopiero do kolejnego kwartału) i nowe Nokie? Czas pokaże.

Komentarze

Brak komentarzy dla tego artykułu.

Napisz swój komentarz

Pole nieobowiązkowe

Ranking Aplikacji

zobacz wszystkie

mobileMPK

mobileMPK


Ocena: 10.0

TrackID

TrackID


Ocena: 10.0
Fruit Ninja

Fruit Ninja


Ocena: 9.2

Ranking Smartfonów

zobacz wszystkie

One

OnePlus One


Ocena: 8.9

One (M7)

HTC One (M7)


Ocena: 8.7