Windows Phone 8 z ułatwioną obsługą pamięci masowej?

Czesław Turski Źródło: WP Dang
0 Windows Phone 8 z ułatwioną obsługą pamięci masowej?

Jedną z bardziej użytecznych dla użytkownika funkcji Androida i Symbiana jest obsługa trybu pamięci masowej. W prostych słowach oznacza to, że po podłączeniu urządzenia do komputera, można korzystać z niego tak jak z czytnika kart. Jak donosi chiński serwis zajmujący się przeciekami: WPDang, ta funkcja ma być dostępna także na Windows Phone 8.

Ogłaszając najnowszą wersję swojego mobilnego systemu operacyjnego, Microsoft zdradził tylko, że on będzie obsługiwał wymienne karty pamięci microSD, gdzie można przechowywać zdjęcia, pliki wideo, muzykę oraz instalować aplikacje. Nie wiadomo było tylko w jaki sposób.

 

Obrazek: http://static.strefamobile.pl/cms/2012/07/microsoft-oficjalnie-prezentuje-windows-phone-8-300x300.jpg

 

Ale jak dowiadujemy się z przecieku Windows Phone 8 będzie najprawdopodobniej tworzył na karcie pamięci  oddzielne foldery dla muzyki, wideo, zdjęć i multimediów, a także aplikacji. Po podłączeniu do komputera i zainstalowaniu sterowników, będzie można po prostu przeciągnąć nasze pliki i skopiować tam gdzie chcemy, zamiast polegać na niezbyt lubianym oprogramowaniu Zune.

To zdecydowanie mile widziana zmiana, która dobrze wróży. Ale wątpimy czy na pewno będzie można po prostu przerzucać pliki instalacyjne na kartę z pominięciem Marketplace. To przecież kłóciło by się z planami biznesowymi Microsoftu.

 

 

Komentarze

Brak komentarzy dla tego artykułu.

Napisz swój komentarz

Pole nieobowiązkowe

Ranking Aplikacji

zobacz wszystkie

mobileMPK

mobileMPK


Ocena: 10.0

TrackID

TrackID


Ocena: 10.0
Fruit Ninja

Fruit Ninja


Ocena: 9.2

Ranking Smartfonów

zobacz wszystkie

One

OnePlus One


Ocena: 8.9

One (M7)

HTC One (M7)


Ocena: 8.7