Samsung Galaxy S III mini już oficjalnie, nie zachwyca

Kamil Pieczonka Źródło: GSMArena
0 Samsung Galaxy S III mini już oficjalnie, nie zachwyca

Chyba już otwarcie można powiedzieć, że Samsung Galaxy S III mini (i8190) to kompletny zawód, dla tych którzy liczyli, że dostaną smartfona z małym ekranem, ale specyfikacją na poziomie większego brata. Tymczasem Galaxy S III mini to olbrzymi zawód i chyba zły krok Samsunga, bo tak trzeba nazwać powiązanie marki Galaxy S III, kojarzonej bardzo pozytywnie, z co najwyżej średnim smartfonem wyposażony w ekran Super AMOLED (PenTile!!!) o rozdzielczości zaledwie 800x480 pikseli i układ SoC ST-Ericsson NovaThor U8420 wyposażony w dwa rdzenie Cortex A9 taktowane zegarem 1 GHz oraz układ graficzny Mali-400.

galaxy-s3-mini-1

To z pewnością nie są specyfikacje flagowego modelu, a raczej powrót do przeszłości, bo jest to zaledwie coś pomiędzy Galaxy S, a Galaxy S II. Owszem nowy model wyposażony został w system Android w wersji Jelly Bean i z wyglądu również nawiązuje do stylistyki "zgodnej z naturą", ale to w zasadzie koniec zalet. Aparat 5 MPix (zamiast 8 MPix), filmy tylko w rozdzielczości 720p, zamiast w 1080p, frontowa kamerką tylko VGA (zamiast HD) i do tego cena, która raczej nie zachęca, bo będzie wynosiła około 400 euro, czyli w przeliczeniu ~1500 PLN.

galaxy-s3-mini-2

Do tego brakuje LTE, a do dyspozycji mamy tylko HSPA działające z prędkością 14.4 Mbps. To co zostało z Galaxy S III to jedynie obsługa NFC, ale to chyba za mało. Naszym zdaniem, ten telefon nie zawojuje rynku, a co myślicie Wy? Pełną specyfikację możecie sprawdzić w naszym katalogu: Samsung Galaxy S III Mini i8190.

Komentarze

Brak komentarzy dla tego artykułu.

Napisz swój komentarz

Pole nieobowiązkowe

Ranking Aplikacji

zobacz wszystkie

mobileMPK

mobileMPK


Ocena: 10.0

TrackID

TrackID


Ocena: 10.0
Fruit Ninja

Fruit Ninja


Ocena: 9.2

Ranking Smartfonów

zobacz wszystkie

One

OnePlus One


Ocena: 8.9

One (M7)

HTC One (M7)


Ocena: 8.7