Wszystko co chcecie wiedzieć o iPhonie SE

Janusz Kaban Źródło: Apple
0 Wszystko co chcecie wiedzieć o iPhonie SE

Gwiazdą dzisiejszego wieczoru podczas zorganizowanej przez Apple konferencji Loop in you był iPhone SE, który zgodnie z oczekiwaniami łączy rozmiar iPhone'a 5s z mocą iPhone'a 6s.

 

Jego sercem jest ten sam zestaw układów jaki można znaleźć we flagowcu Apple - to SoC A9 oraz koprocesor M9, 4-calowy ekran urządzenia z kolei ma rozdzielczość 1136 x 640 pikseli - niby niedużo, lecz przy takiej przekątnej daje to całkiem przyzwoite 326 pikseli na cal (ppi).

iphone-5se_2_

Identyczny jest również aparat - ma on matrycę 12 MPix i pozwala na nagrywanie wideo w jakości 4K, a frontowa kamerka 1.2 MPix wspierana jest przez techologię Retina Flash (rozświetla ona ekran na czas wykonywania selfie). W przycisku home znajdziecie także sensor Touch ID.

 

Ale najlepsza w tym wszystkim jest tak naprawdę cena - podstawowy model z 16 GB pamięci na dane kosztować ma zaledwie 399 dolarów, ale niestety w Europie nie będzie ona już tak atrakcyjna. Na Starym Kontynencie przekłada się ona bowiem aż na... 489 euro, co może być nieco trudne do przełknięcia, zwłaszcza za takie maleństwo.

 

Niemniej jesteśmy pewni, że chętni na nowego iPhone'a znajdą się także w Europie, wśród urządzeń w takim rozmiarze zdaje się on bowiem nie mieć zbyt dużej konkurencji. Przedsprzedaż rusza już 24 marca, a regularna sprzedaż tydzień później.

Komentarze

Brak komentarzy dla tego artykułu.

Napisz swój komentarz

Pole nieobowiązkowe

Ranking Aplikacji

zobacz wszystkie

mobileMPK

mobileMPK


Ocena: 10.0

TrackID

TrackID


Ocena: 10.0
Fruit Ninja

Fruit Ninja


Ocena: 9.2

Ranking Smartfonów

zobacz wszystkie

One

OnePlus One


Ocena: 8.9

One (M7)

HTC One (M7)


Ocena: 8.7