Sprytny wirus atakuje niezłamane iPhone'y

Janusz Kaban Źródło: Palo Alto Networks
1 Sprytny wirus atakuje niezłamane iPhone'y

Do tej pory jeśli posiadaliście niezłamanego iPhone'a (bez jailbreaka) to mogliście raczej spać spokojnie nie obawiając się o wirusy. Niedawno jednak pojawiło się złośliwe oprogramowanie nazwane AceDeceiver, które wykorzystuje wbudowany w system antypiracki mechanizm FairPlay (DRM) do infekowania celów.

 

Atak odbywa się w ten sposób, że na komputerze z systemem Windows musi być zainstalowany spreparowany przez hakerów Aisi Helper - przechwytuje on kody autoryzacji aplikacji i wszystkie aplikacje zainfekuje on przed ich instalacją.

 

Twórcy nowego wirusa byli sprytni, bo ograniczyli swoją działalność do Chin - użytkownicy w innych częściach globu, nawet jeśli ich urządzenie zostało zainfekowane, nie widzieli żadnych niepokojących objawów, dlatego też namierzenie AceDeceivera było tak trudne.

Komentarze

  • Avatar

    Gość, 15.02.2017 13:37:05

    kiedyś w macu robala wybierałem ręcznie po kolej przy pomocy menedżera, w którym były widoczne ukryte pliki, tylko trzeba było szybko reagować, bo się rozmnażał, ale to myk myk i po wirusie, stary niezawodny sprzęt, 20 lat i działa bez żadnych problemów, tylko bariera technologiczna w przeglądarkach

Napisz swój komentarz

Pole nieobowiązkowe

Ranking Aplikacji

zobacz wszystkie

mobileMPK

mobileMPK


Ocena: 10.0

TrackID

TrackID


Ocena: 10.0
Fruit Ninja

Fruit Ninja


Ocena: 9.2

Ranking Smartfonów

zobacz wszystkie

One

OnePlus One


Ocena: 8.9

One (M7)

HTC One (M7)


Ocena: 8.7