Samsung rusza z własną wersją programu upgrade'u smartfonów

Janusz Kaban Źródło: Reuters
0 Samsung rusza z własną wersją programu upgrade'u smartfonów

Parę miesięcy temu krążyły plotki, według których Samsung miał ruszyć z własnym odpowiednikiem programu iPhone Upgrade pozwalając użytkownikom na wykupowanie abonamentu uprawniającego do wymiany smartfona na nowszy model, gdy tylko taki się pojawi na rynku. I teraz faktycznie program taki wystartował.

 

Na razie ruszył on tylko na rodzimym rynku Samsunga - w Korei Południowej - gdzie kupując Galaxy S7 lub S7 Edge można dodatkowo wykupić opcję aktualizacji - umowa obowiązuje 24 miesiące i dopłacamy do niej 7700 wonów miesięcznie (równowartość 25 złotych), a w zamian możemy liczyć na to,że gdy tylko Galaxy S8 (czy inny topowy model) dotrze na rynek - będziemy mogli dokonać wymiany.

 

Program taki oczywiście ma za zadanie skłonić użytkowników do częstszych przesiadek i jak widać na przykładzie Apple - to działa i przynosi zysk, więc Samsungowi nie można się dziwić. Ciekawe tylko czy program ten dotrze także w inne miejsca świata i czy podejmą go również inni producenci. A może z czasem zaczną uczestniczyć w nim operatorzy i podpisując z nimi umowę będziemy mogli liczyć na upgdade?

Komentarze

Brak komentarzy dla tego artykułu.

Napisz swój komentarz

Pole nieobowiązkowe

Ranking Aplikacji

zobacz wszystkie

mobileMPK

mobileMPK


Ocena: 10.0

TrackID

TrackID


Ocena: 10.0
Fruit Ninja

Fruit Ninja


Ocena: 9.2

Ranking Smartfonów

zobacz wszystkie

One

OnePlus One


Ocena: 8.9

One (M7)

HTC One (M7)


Ocena: 8.7