Najpopularniejsze urządzenia mobilne w Polsce - sierpień 2012

Kamil Pieczonka
0 Najpopularniejsze urządzenia mobilne w Polsce - sierpień 2012

Korzystając z faktu, że StrefaMobile.pl należy do jednej z największych grup internetowych w Polsce, postanowiliśmy sprawdzić, jak wyglądają odsłony na urządzeniach mobilnych, na wszystkich naszych serwisach. Na tej podstawie będziemy tworzyć co miesiąc ranking i sprawdzać, czy faktycznie coś się zmienia i co najważniejsze, w jakim tempie rośnie liczba odsłon wykonanych przy pomocy urządzeń mobilnych. Różne światowe badania wykazują, że konsumpcja sieci poprzez smartfony i tablety rośnie w tempie kilkuset procent rocznie, ale nikt tak dokładnie nie zbadał jeszcze Polski.

 

Bazując na statystykach firmy Gemius, odnotowaliśmy w sierpniu 2012 ponad 4,8 mln odsłon wykonanych przy pomocy urządzeń mobilnych. Pewnie dla nikogo nie będzie zaskoczeniem, że najpopularniejszym producentem okazał się... Samsung, którego smartfony i tablety odpowiedzialne były za blisko 1/3 wszystkich odsłon mobilnych. Kolejne miejsce zajęła Nokia, a dalej Apple i Sony Ericsson, który już de facto nie istnieje. Całą pierwszą dziesiątkę macie na wykresie poniżej (można w niego kliknąć, aby zobaczyć w większej rozdzielczości). Co ciekawe, wszystkie nasze serwisy odwiedziły urządzenia ponad 100 różnych producentów.

producenci-smartfonow-strefamobile

Jak to wygląda w podziale na konkretne modele? Pewnie część z Was będzie zaskoczona, ale w gruncie rzeczy można się było takiego obrotu spraw spodziewać, jeśli wierzyć słowom Tima Cooka, że urządzenia z iOS odpowiadają za ponad 90% wszystkich mobilnych odsłon w Stanach Zjednoczonych. U nas aż takiej przewagi nie mają, co pokazuje powyższy wykres, ale iPad i iPhone wspólnie okupują dwa pierwsze miejsca. Na wykresie znajdziecie pierwsze 15 najpopularniejszych urządzeń, ale dla porządku należy dodać, że poza nimi jest jeszcze ponad 1300 innych modeli, które w sumie odpowiadają za prawie 50% odsłon. Dodanie pola inne na tym wykresie, sprawiłoby, że przestałby być czytelny, dlatego tego nie zrobiliśmy. Wartości procentowe możecie uznać jako udział w połowie wszystkich odsłon, czyli na próbie 2,5 mln.

najpopularniejsze-smartfony-08.2012-strefamobile

O ile obecność w czołówce Samsung Galaxy Ace GT-S5830 raczej nie dziwi, to Nokia C3 już wzbudza nasze zaskoczenie. Dalsza część rankingu to praktycznie tylko urządzenia Sony Ericsson i Samsunga, a dopiero na 15. miejscu mamy HTC z modelem Wildfire S.

Komentarze

Brak komentarzy dla tego artykułu.

Napisz swój komentarz

Pole nieobowiązkowe

Ranking Aplikacji

zobacz wszystkie

mobileMPK

mobileMPK


Ocena: 10.0

TrackID

TrackID


Ocena: 10.0
Fruit Ninja

Fruit Ninja


Ocena: 9.2

Ranking Smartfonów

zobacz wszystkie

One

OnePlus One


Ocena: 8.9

One (M7)

HTC One (M7)


Ocena: 8.7