iOS9 wyjdzie z bety już 16 września

Janusz Kaban Źródło: Apple
0 iOS9 wyjdzie z bety już 16 września

Apple, oprócz pokazania nam całej gamy nowego sprzętu, podczas swojej konferencji powiedziało także co nieco na temat iOS9, które na dniach opuści fazę beta i dotrze do użytkowników na całym świecie.

 

iOS9, którego publiczna beta rozpoczęła się w lipcu, ma zostać wypuszczony na rynek w finalnej wersji już za niecały tydzień 16 września.

 

Pierwszy z elementów, który został usprawniony w nowej wersji systemu jest Siri - asystent głosowy ma być jeszcze sprytniejszy i bardziej przydatny niż do tej pory, uczyć ma się naszych nawyków aby lepiej przewidywać jakich informacji będziemy w danej chwili potrzebować i wyszuka je z wyprzedzeniem. Poprawiona w systemie została także prywatność - jeśli w jakimkolwiek celu nasz iPhone będzie się łączył z serwerami Apple to ma to być w pełni anonimowe połączenie.

 

Wśród innych zmian wymienia się także możliwość tworzenia notatek ze stron internetowych i możliwość ich ręcznego opisywania, usprawniono may oraz wiadomości, użytkownicy iPada z kolei będą mogli korzystać z multitaskingu w wielu oknach, a sama aktualizacja będzie wymagała o wiele mniej wolnego miejsca w pamięci urządzenia (1.3 zamiast 5 GB), pojawił się także nowy tryb oszczędzania baterii.

 

iOS9 działać będzie także na starszym sprzęcie - zainstalujemy go na iPhonie 4S i iPadzie 2 wzwyż.

Komentarze

Brak komentarzy dla tego artykułu.

Napisz swój komentarz

Pole nieobowiązkowe

Ranking Aplikacji

zobacz wszystkie

mobileMPK

mobileMPK


Ocena: 10.0

TrackID

TrackID


Ocena: 10.0
Fruit Ninja

Fruit Ninja


Ocena: 9.2

Ranking Smartfonów

zobacz wszystkie

One

OnePlus One


Ocena: 8.9

One (M7)

HTC One (M7)


Ocena: 8.7