Apple patentuje nowy materiał na obudowy iPhone'ów

Daniel Górecki Źródło: phonearena
1 Apple patentuje nowy materiał na obudowy iPhone'ów

Nie da się ukryć, że anteny w modelu iPhone 6 i iPhone 6 Plus są niezwykle irytujące, bo chociaż nie ma z nimi takich problemów, jak z „czwórką” i całą „antenagate”, to niektórzy użytkownicy wciąż się na nie skarżą (chodzi np. o ich odbarwianie się od noszenia w kieszeni dżinsów).

 

Apple postanowiło najwyraźniej wziąć to pod uwagę, bo właśnie dowiedzieliśmy się, że amerykański gigant złożył wniosek o patent w sprawie nowego tworzywa na obudowy. Chodzi o metal, który będzie w odbiorze użytkowników taki sam jak dotychczasowy (pod względem wyglądu i dotyku), ale pozwoli na usunięcie charakterystycznych „pasków antenowych”, bo będzie wystarczająco transparentny dla fal radiowych.

 

Wniosek wspomina o kilku różnych sposobach produkcji tej imitacji anodowanego metalu, więc Apple postanowiło chyba na dobre uporać się z problemami antenowymi w swoich smartfonach. Oczywiście nie ma żadnej gwarancji, że nastąpi to już w przypadku tegorocznego modelu, ale są na to duże szanse.

pip

Komentarze

  • Avatar

    Gość, 21.06.2015 23:18:42

    Po rysunku do patentu stwierdzam że w USA mieszkają sami debile . Jak można na podstawie czegoś takiego patentować ? No chyba że redakcja poszła na łatwiznę i nie pokazała wszystkiego . Same liczby zaczynające się od 200 nic nie znaczą . Można wstawić dowolnie inne różne od 200 . Jak już coś piszecie to wstawcie z lepszego źródła albo idźcie do innej wróżki .

Napisz swój komentarz

Pole nieobowiązkowe

Ranking Aplikacji

zobacz wszystkie

mobileMPK

mobileMPK


Ocena: 10.0

TrackID

TrackID


Ocena: 10.0
Fruit Ninja

Fruit Ninja


Ocena: 9.2

Ranking Smartfonów

zobacz wszystkie

One

OnePlus One


Ocena: 8.9

One (M7)

HTC One (M7)


Ocena: 8.7