Sony Xperia V - wodoszczelny smartfon z LTE na pokładzie

Błażej Owsiany Źródło: PhoneArena
1 Sony Xperia V - wodoszczelny smartfon z LTE na pokładzie

Premiera modelu Xperia V jest poniekąd zaskoczeniem - przed targami IFA nie pojawiły się żadne pogłoski o smartfonie. Zaskoczenie to jest całkiem miłe - firma Sony oferuje nam urządznie o najwyższym wśród dostępnych obecnie smartfonów poziomie odporności na zalanie oraz wyposażone w moduł łączności LTE.

 

Centralna jednostka obliczeniowa ma dwa rdzenie, a ich taktowanie wynosi 1,5 gigaherca. Pamięć RAM ma 1 GB pojemności. Obraz wyświetlany jest na 4,3-calowym ekranie o rozdzielczości 720 x 1280 pikseli, do naszej dyspozycji oddany zostanie także 13-megapikselowy aparat. Grubość urządzenia to 10,7 milimetra, czyli raczej sporo, jednak jego waga pozostała na poziomie 120 gramów. 

sony_xperia_v_1 sony_xperia_v_2

Źródło: Sony; kliknij, aby powiększyć.

Xperia V zadebiutuje się w sklepach w trzech wersjach kolorystycznych - czarnej, białej oraz różowej. Urządzenie ma pracować pod kontrolą Androida 4.0, pojawiają się jednak wątpliwości co do jego dostępności - moduł LTE obsługuje tylko azjatyckie sieci, możliwe więc, że będzie to urządzenie przeznaczone wyłącznie na tamtejszy rynek.

Komentarze

  • Avatar

    Gość, 30.08.2012 21:38:17

    no ale może napiszcie coś więcej o tej wodoszczelności a nie jedno zdanie :/

Napisz swój komentarz

Pole nieobowiązkowe

Ranking Aplikacji

zobacz wszystkie

mobileMPK

mobileMPK


Ocena: 10.0

TrackID

TrackID


Ocena: 10.0
Fruit Ninja

Fruit Ninja


Ocena: 9.2

Ranking Smartfonów

zobacz wszystkie

One

OnePlus One


Ocena: 8.9

One (M7)

HTC One (M7)


Ocena: 8.7