3 miliardy pobrań z BlackBerry App World

Błażej Owsiany Źródło: The Verge
0 3 miliardy pobrań z BlackBerry App World

Ostatnimi czasy firma BlackBerry nie ma zbyt wielu okazji do dzielenia się z nami dobrymi wiadomościami, jednak po informacjach o dużej stracie finansowej w pierwszym kwartale tego roku i planach zwolnienia 5 tysięcy pracowników przyszła pora na coś pozytywnego. Licznik pobrań aplikacji z App World zasygnalizował właśnie osiągnięcie stanu 3 miliardów instalacji.

Nie jest to może liczba powalająca jeśli popatrzymy na wyniki Google Play Store oraz iTunes App Store, które osiągnęły odpowiednio 20 i 30 miliardów pobrań aplikacji. App World przegrywa też pod względem liczby oferowanych programów - dysponuje liczbą "tylko" 90 tysięcy, podczas gdy Google i Apple mogą pochwalić się poziomem odpowiednio 650 oraz 600 tysięcy.

App World niewątpliwie się rozwija. Osiągnięcie pierwszego miliarda pobrań zajęło platformie 768 dni, drugiego - 210, a trzeciego już tylko 176 dni. Łatwo więc policzyć, że w każdym z 1154 dni istnienia sklepu, użytkownicy wykonywali średnio niemal 2 miliony 600 tysięcy instalacji. Czekamy na czwarty miliard!

Komentarze

Brak komentarzy dla tego artykułu.

Napisz swój komentarz

Pole nieobowiązkowe

Ranking Aplikacji

zobacz wszystkie

mobileMPK

mobileMPK


Ocena: 10.0

TrackID

TrackID


Ocena: 10.0
Fruit Ninja

Fruit Ninja


Ocena: 9.2

Ranking Smartfonów

zobacz wszystkie

One

OnePlus One


Ocena: 8.9

One (M7)

HTC One (M7)


Ocena: 8.7