Jolla oficjalnie w sprzedaży

Janusz Kaban Źródło: GSMArena
0 Jolla oficjalnie w sprzedaży

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią pierwszy smartfon założonej przez byłych pracowników Nokii firmy Jolla Mobile nazwany Jolla trafił wczoraj oficjalnie do sprzedaży w Finlandii. Na razie w bardzo ograniczonej liczbie egzemplarzy, lecz już niedługo powinien on dotrzeć do 135 krajów na całym świecie.

Jolla oferuje dwurdzeniowy procesor Snapdragon S4 o taktowaniu 1.4 GHz z 1 GB pamięci RAM, 4.5-calowy ekran IPS LCD o rozdzielczości 960 x 540 pikseli pokryty wzmocnionym szkłem Gorilla Glass 2, oraz aparat - tylny z matrycą 8 MPix i frontowy 2 MPix.
Do tego wspiera łączność WiFi b/g/n, Bluetooth 4.0, A-GPS z obsługą GLONASS, NFC oraz I2C. Bateria o pojemności 2100 mAh ma wystarczać na 7.7/5.5 godziny rozmowy (w zależności od sieci 2G/3G) i 500 godzin czuwania.

jolla_2_

No i oczywiście znajdziemy na jej pokładzie nowy system Sailfish OS (jest on obecnie w fazie beta) pozwalający na odpalanie aplikacji z Androida. Jolla ma być dostępna w różnych opcjach kolorystycznych, a system ma rozpoznawać jaką wybraliśmy i automatycznie dostosowywać kolorystykę oprogramowania (opcję tę nazwano The Other Half, a w późniejszym mają dojść nowe "drugie połówki" zmieniające smartfon także pod kątem sprzętu, nie tylko wyglądu).

Wczoraj w Helsinkach do sprzedaży trafiło zaledwie 450 egzemplarzy - tyle właśnie wyprodukowano w pierwszej partii - jednak już niedługo Jolla ma trafić do sklepów na całym świecie w cenie 399 euro.

Komentarze

Brak komentarzy dla tego artykułu.

Napisz swój komentarz

Pole nieobowiązkowe

Ranking Aplikacji

zobacz wszystkie

mobileMPK

mobileMPK


Ocena: 10.0

TrackID

TrackID


Ocena: 10.0
Fruit Ninja

Fruit Ninja


Ocena: 9.2

Ranking Smartfonów

zobacz wszystkie

One

OnePlus One


Ocena: 8.9

One (M7)

HTC One (M7)


Ocena: 8.7