Nokia Asha 210 - kolorowy, budżetowy smartfon z QWERTY

Janusz Kaban Źródło: Nokia Conversations
0 Nokia Asha 210 - kolorowy, budżetowy smartfon z QWERTY

Zgodnie z ostatnią zapowiedzią Nokia zaprezentowała dziś nowy smartfon z pełną klawiaturą QWERTY i zgodnie z przewidywaniami jest to przedstawiciel tańszej rodziny Asha. Asha 210 to bardzo kolorowy i bardzo społecznościowy telefon w bardzo ciekawej cenie. To może się Nokii udać.

 

Asha 210 posiada 2.4-calowy ekran LCD (nie dotykowy) o rozdzielczości 320 x 240 pikseli z pełną klawiaturą QWERTY. Jest to pierwszy smartfon z dedykowanym przyciskiem do aplikacji WhatsApp (na niektórych rynkach ma posiadać zamiast tego dedykowany przycisk do obsługi Facebooka), co sugeruje wyraźnie target Finów - to młodsi użytkownicy spędzający duże ilości czasu w sieciach społecznościowych, którzy mają ograniczony budżet na telefon.

Telefon ma kosztować zaledwie 72 dolary lecz jeśli spojrzymy na resztę specyfikacji, jest to cena całkowicie uzasadniona - Asha 210 posiada aparat o matrycy 2 MPix, 64 MB pamięci na dane (choć jest slot na karty microSD) i obsługuje łączność WiFi oraz Bluetooth, a z łączności komórkowej tylko GPRS/EDGE. Działa to pod kontrolą systemu Symbian S40 z preinstalowanymi aplikacjami Twittera, Facebooka i WhatsApp.

 

Bateria ma zapewniać 12 godzin rozmowy oraz 40 godzin w trybie czuwania.

 

Asha 210 ma być dostępna w wielu opcjach kolorystycznych i będzie ją można dostać także w wersji Dual-SIM z opcją Easy Swap - co oznacza możliwość wymiany karty SIM bez konieczności wyłączania telefonu.

 

Być może zdaniem niektórych Asha 210 nie będzie zasługiwać na miano pełnoprawnego smartfonu, lecz wśród młodszych użytkowników oraz w krajach rozwijających się taki właśnie telefon może być hitem.

asha210_3_ asha210_2_

Komentarze

Brak komentarzy dla tego artykułu.

Napisz swój komentarz

Pole nieobowiązkowe

Ranking Aplikacji

zobacz wszystkie

mobileMPK

mobileMPK


Ocena: 10.0

TrackID

TrackID


Ocena: 10.0
Fruit Ninja

Fruit Ninja


Ocena: 9.2

Ranking Smartfonów

zobacz wszystkie

One

OnePlus One


Ocena: 8.9

One (M7)

HTC One (M7)


Ocena: 8.7