Nokia uzyskała korzystny wyrok przeciw HTC w sprawie One

Janusz Kaban Źródło: Reuters
0 Nokia uzyskała korzystny wyrok przeciw HTC w sprawie One

HTC mimo zaprezentowania swojego nowego flagowego smartfonu One przed głównym konkurentem - Galaxy S IV - dopiero teraz wprowadza go do sprzedaży, ale to nie koniec problemów dla tajwańskiego producenta. Nokia uzyskała właśnie w Holandii korzystny wyrok sądowy przeciw HTC właśnie w sprawie One.

 

Chodzi tu o technologię mikrofonów stworzoną przez STMicroelectronics (jedna z części joint venture ST-Ericsson), którą wykorzystuje nowy smartfon HTC. Technologia została przez STMicroelectronics opracowana, jednak miała być ona używana na zasadach wyłączności przez Nokię, dlatego sąd podzielił zdanie Finów i wydał korzystny dla nich wyrok.

 

Oznacza to, że Nokia może zablokować na terenie Holandii sprzedaż One - chyba że producenci dogadają się między sobą poza salą sądową. Na razie reszta świata jest bezpieczna i można raczej zakładać, że HTC będzie próbowało za wszelką cenę z Nokią zawrzeć ugodę w sprawie udzielenia licencji - jeśli nie Nokia będzie miała otwartą furtkę do zablokowania sprzedaży One w innych krajach, na co HTC po prostu nie może sobie pozwolić.

Komentarze

Brak komentarzy dla tego artykułu.

Napisz swój komentarz

Pole nieobowiązkowe

Ranking Aplikacji

zobacz wszystkie

mobileMPK

mobileMPK


Ocena: 10.0

TrackID

TrackID


Ocena: 10.0
Fruit Ninja

Fruit Ninja


Ocena: 9.2

Ranking Smartfonów

zobacz wszystkie

One

OnePlus One


Ocena: 8.9

One (M7)

HTC One (M7)


Ocena: 8.7