HTC Mini - mniejszy telefon do obsługi smartfona

Janusz Kaban Źródło: Ars Technica
0 HTC Mini - mniejszy telefon do obsługi smartfona

Ze swoim Galaxy Note Samsung udowodnił pozostałym producentom, że klienci wcale nie boją się zbyt dużych smartfonów, dlatego kolejna generacja w standardzie przyniesie nam modele 5-calowe, a trafią się też tak bezkompromisowe urządzenia jak 6.1-calowy Huawei Ascend Mate. HTC pomyślało o potrzebach ludzi, którzy chcą posiadać nowoczesny smartfon, a nie chcą na co dzień korzystać z takiej cegły i zaprezentowało urządzenie nazwane Mini będące bezprzewodową słuchawką do obsługi modelu Droid DNA.

 

HTC Mini, który przynajmniej początkowo oferowany ma być wyłącznie w Chinach, jest miniaturową słuchawką przypominającą nieco z wyglądu jeden z telefonów komórkowych dla starszych osób lub też słuchawkę stacjonarnego telefonu bezprzewodowego. Posiada on absolutne minimum - klawiaturę numeryczną, joystick i przyciski do odbierania i kończenia połączeń oraz mały ekran LCD.

 

Aby korzystać z Mini należy go sparować z Droidem DNA z pomocą łączności NFC, a dalej całe połączenie odbywa się przez Bluetooth. Oczywiście na Mini można wykonywać i odbierać połączenia, a także czytać wiadomości, przeglądać kalendarz i dziennik połączeń.

 

Mini może także posłużyć jako pilot gdy podłączymy Droida DNA do telewizora, a także może zostać wykorzystany do odnalezienia zgubionego smartfonu.

 

Pomysł może nie byłby taki zły gdyby tylko Mini został zminiaturyzowany do rozmiarów zegarka i wyposażono go w ekran e-ink (czyli byłby czymś takim jak Pebble smartwatch). Wtedy mógłby stać się modnym i całkiem przydatnym gadżetem, a tak pozostanie raczej kuriozum tylko na chiński rynek.

Komentarze

Brak komentarzy dla tego artykułu.

Napisz swój komentarz

Pole nieobowiązkowe

Ranking Aplikacji

zobacz wszystkie

mobileMPK

mobileMPK


Ocena: 10.0

TrackID

TrackID


Ocena: 10.0
Fruit Ninja

Fruit Ninja


Ocena: 9.2

Ranking Smartfonów

zobacz wszystkie

One

OnePlus One


Ocena: 8.9

One (M7)

HTC One (M7)


Ocena: 8.7