Najlepiej sprzedające się telefony w 2012 roku w Orange

Zbigniew Jezior Źródło: Orange
8 Najlepiej sprzedające się telefony w 2012 roku w Orange

Orange, jeden z największych operatorów telefonii komórkowej w Polsce przedstawił krótki, ale bardzo ciekawy ranking najlepiej sprzedających się telefonów w naszym kraju w minionym roku. Ranking jest dość zaskakujący - wydawać by się mogło, że przez ostatnie 12 miesięcy na rynku dominowały smartfony z Androidem. Tymczasem telefon z tym systemem zajmuje w rankingu dopiero trzecie miejsce.

Co więcej, pierwsze trzy pozycje wcale nie należą do firmy Samsung, która ostatnio wyrasta na lidera rynku, ale do firm Nokia i Sony Ericsson. Wojciech Jabczyński, rzecznik sieci Orange na swoim blogu poinformował, że:

"Najlepiej sprzedającym się telefonem w ubiegłym roku w Orange była Nokia E52, która jako jedyna przekroczyła 100 tys. sztuk. Za nią był drugi smartfon fińskiego koncernu, czyli model 500. To ciekawy wynik, który pokazuje, że Polacy mają duży sentyment i zaufanie do tej marki. Trzecie miejsce zajął Sony Ericsson Xperia Neo V".

Nokia E52 raczej niczym szczególnym nie wyróżnia się na tle obecnych smartfonów, jednak w odróżnieniu od nich oferuje bardzo długi czas pracy na baterii. Urządzenie posiada także standardową klawiaturę i nie ma ekranu dotykowego, przez co może przypaść do gustu osobom wolącym bardziej klasyczne telefony, a takich wbrew pozorom jest ciągle sporo.

Wśród tabletów w Orange w ubiegłym roku najlepiej sprzedawał się Samsung Galaxy Tab 2 10.1, natomiast w przypadku net i notebooków HP Mini 210.

nokia_e52

Komentarze

  • Avatar

    Gość, 15.01.2013 00:54:19

    Niektórzy nie trawią smarkofonów, producenci się o tym niebawem przekonają.

  • Avatar

    Gość, 04.01.2013 12:21:53

    telefon się zawiesza 3,4 razy na tydzien nigdy niewiesz kiedy np.jak dzwonisz ci sie wyłączy ,przy nagrywaniu albo w kieszeni są szparygdy do kturych dostanie sie kropla deszczu jak w moim przypadku 80 zł płyta główna i 50 zł koszt naprawy no niewiem czy to dobry telefon dostałem go jako firmowy i więcej w niego wsadziłem noiż jest wart zostaje przy noki 6020 mam ja 7 lat i zmieniłem baterie i obudowe łączna wartość 52 zł muwiąc krutko E52 to zestaw biurowy dla eleganckich sio? rysuje się szybko i zawiesza gdy ma 1ięcej niż 120 jpg. odradzam kupna!!

  • Avatar

    Gość, 04.01.2013 12:11:11

    A to niby dlaczego, Nokia E51 poza obudową to totalny złom względem E52 więc dlaczego ludzie nie mieli by kupić parę groszy droższego od E51 względem drogich tel. dotykowych ?

  • Avatar

    Gość, 04.01.2013 08:57:37

    Autorowi chyba włączyła sie pomyłka opisywanego modelu z Nokią E 51. Najlepiej pisze sie komentaże jak manager stoi za plecami. Takie czsy.

  • Avatar

    Gość, 04.01.2013 08:07:12

    Uwielbiam mój telefonik Nokia E52 :) długo na niego czekałam, ale się doczekałam i teraz mi doskonale służy. Żadne smartfony się do niego nie umywają, a przynajmniej mnie osobiście nie kręcą...

  • Avatar

    Gość, 03.01.2013 23:51:22

    Przyczyniłem się do tego wyniku - właśnie rok temu w styczniu kupiłem z Orange Nokię E52, bo przedłużałem umowę i jestem zadowolony z tego telefonu. Wiele ciekawych funkcji, fajny kalendarz z przypominaniem cyklicznym, długi czas pracy baterii - średnio mi trzyma 5-6 dni przy włączonym bluetooth, odtwarza mp3, w dodatku na Symbiana można ściągnąć z Internetu ciekawe aplikacje. Może nie jest ich aż tyle, co na Androida, ale zawsze coś. Dobre jest też oprogramowanie umożliwiające współpracę telefonu z kompem - należy zainstalować dwa wzajemnie uzupełniające się programiki - Nokia PC Suite oraz Nokia Suite. Dlaczego dwa? Ten pierwszy umożliwia edycję kalendarza, np. przypomnień bez synchronizacji z Outlookiem, ale za to ma gorszy interfejs obsługujący książkę adresową, ma ograniczoną ilość numerów telefonów do jednego wpisu - można podać po jednym elemencie takim jak numer komórki, stacjonarny, fax, e-mail, strona www. Dlatego jeżeli chcemy wpisać więcej takich elementów przy jednym wpisie, bo dana osoba ma trzy komórki, cztery telefony stacjonarne, pięć adresów e-mail i dwie strony www - lepiej użyć tego drugiego programu - Nokia Suite. Poza tym ten drugi program jest niezbędny do instalowania z kompa aplikacji na komórkę.

  • Avatar

    Gość, 03.01.2013 16:18:45

    Ciekawy jestem jak ma się relacja zwykłych telefonów, do smartfonów w całości sprzedaży Orange. 100 000 Nokii E52 to bardzo dużo.

  • Avatar

    Gość, 03.01.2013 15:58:06

    Wiecie dlaczego tak napisali? Bo te telefony mozna dostać za zlotowke i dlatego najwiecej sie sprzedaja. Natomiast smartfony są bardzo drogie i malo ludzi może sobie na nie pozwolic. Inna kwestia ma sie do zakupow np na allegro gdzie zupelnie inaczej rozkladaja sie relacje telefonow. A co do samego artykolu to smierdzi sponsoringiem. Nokia w ostanim czasie poszla na marketing niz na jakosc swoich produktów.